Anasayfa / Girişimcilik / Stream Deck, eller kullanılmadan denetim edilebilecek

Stream Deck, eller kullanılmadan denetim edilebilecek

Bilhassa Twitch ve gibisi yayın platformları için ürettiği görüntü yakalama aygıtları, ses kartları ve ışıklandırma tahlilleriyle bilinen Elgato, artık de yayıncılar için hayli enteresan bir eser geliştirdi. Twitch yayıncıları tarafından yoğunlukla kullanılan araçlardan biri olan Stream Deck’e alternatif olarak, The Stream Deck Pedal isminde, tuşsuz ve ayakla denetim edilebilen bir denetim aracı piyasaya sürüldü.

Bilindiği üzere Twitch, Facebook Gaming ve YouTube üzere canlı akış platformlarında içerik üreten kullanıcılar, mikrofonu kısmak, ekranlar ortasında geçiş yapmak ve push-to-talk üzere birçok fonksiyonu birebir anda yapmak durumunda kalıyorlar. Bu çeşit fonksiyonlar için geliştirilmiş birçok yazılımın yanı sıra, canlı yayınlarda kullanılan donanımlar da bulunuyor.

Bu cins yayın akışı denetim araçları ortasında en bilinenlerinden biri de Elgato tarafından geliştirilen Stream Deck… Birçok Twitch yayıncısı tarafından kullanılan ve hem ışıklandırması hem de fonksiyonel tuşlarıyla dikkat çeken bu donanıma ek olarak yeni bir eser piyasaya sürüldü.

Özetle Stream Deck ile yapabileceğiniz bütün süreçleri, tıpkı bir otomobilin gaz, fren ve debriyaj pedallarına basar üzere ayağınızla yapmanızı sağlayan yeni bir eser ortaya çıktı. The Stream Deck Pedal ismi verilen bu eserle birlikte resmi Discord dayanağı de eklendi. Bu sayede Discord kanalları ortasında anında geçiş yapılabiliyor, push-to-talk özelliği kullanılabiliyor ve tek bir ayak hareketiyle mikrofon büsbütün kapatılabiliyor.

Gün içerisinde Elgato’nun resmi Twitter sayfası aracılığıyla tanıtılan bu yeni eserle ekran imajı almak ve Twitter’dan paylaşmak dahil birçok makro ataması da yapılabiliyor. The Stream Deck Pedal’ın yurtdışı fiyatı 89 dolar olarak belirlenmiş durumda. Eserin Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise şimdi açıklanmadı.

Pekala sizler bu yeni eserle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.