Anasayfa / Girişimcilik / Steam’den depolamada değerli yenilik

Steam’den depolamada değerli yenilik

Valve, Steam üzerinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Platform bu defa, bir oyunun ne kadar depolama alanı gerektirdiğini görmelerini sağlayacak yenilik getirdi. Steam beta istemci programına üyeyseniz siz de şu anda bu özelliğe erişim sağlayabiliyorsunuz.

Steam‘in bu değişikliği her ne kadar küçük dursa da, bir oyunun ne kadar yer kaplayacağını bilmek ehemmiyet arz ediyor. Bilhassa az kapasiteli bir donanımınız varsa evvelce denetim etmemizi sağlıyor. Buna ek olarak şu anda Steam’deki oyun listeleri bir oyunun en son ne vakit oynandığını, oynamak için ne kadar vakit harcandığını ve kazanılan muvaffakiyetlerin sayısını gösteriyor.

Steam, ‘Son Oynama’ yerine ‘Gerekli Alan’ kısmını getirdi

Steam’e gelen şu anki beta sürümünde ‘Son Oynama’ alanının yerinde ‘Gerekli Alan’ ibaresi yer alıyor. Buradan da ilgili oyunun ne kadar alan istediğini görebiliyoruz. Steam en son bu mevzuyla alakalı Eylül 2021‘de bir yenilik getirmişti. Bu bağlamda ‘Depolama Yöneticisi’ kullanıcıların hizmetine sunulmuştu.

Valve, şimdi mevcut değişikliğin ne vakit piyasaya çıkacağını açıklamadı. Tekrar de 28 Şubat‘ta piyasaya sürülmesi beklenen Steam Deck ile birlikte gelebileceği ihtimali var. Burada şirketin rastgele resmi bir açıklama yapmadığını belirtelim, bunlar yalnızca bir iddia. Lakin Steam Deck’in sonlu depolama alanı göz önüne alındığında bu çıkarım epey mantıklı duruyor.

Deck, uyumlu oyunlar yer almaya başladı

Şirket, birebir vakitte Half-Life 2‘nin kullanıcı arayüzünü daha düzgün Steam Deck fonksiyonelliği sunmak için güncelledi. Buna ek olarak üretimleri, ‘Deck Onaylı’ olarak işaretlemeye başladı. Steam’e gelen değişikliği kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız beta programına üye olmanız gerekiyor. Katılmak için gerekli talimatlar Steam Dayanak sayfasında yer alıyor.

Sizler Steam bünyesine gelen yeni depolama alanı özelliği konusunda neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: