Anasayfa / Girişimcilik / Steam, yeni oyuncu rekoru kırdı!

Steam, yeni oyuncu rekoru kırdı!

Steam, 2022‘ye bir patlama ile başladı. Yeni yıla âlâ giriş yapan platform, eşzamanlı oyuncu rekorunu tazeledi. Bu sefer günün erken saatlerinde 27.9 milyon bireye ulaşmayı başardı. Rekor, SteamDB tarafından tespit edildi. Bu da dijital oyun satış platformunun şu ana kadarki en yüksek doruğunu temsil etti.

Steam‘in rekorları ekseriyetle iş saatleri dışında kırılıyor. Zira bu saatlerde birden fazla şahısta bir oyun oynama muhtaçlığı doğuyor. Oyuncular epey büyük oyun mağazasından, daha evvel aldıkları oyunları müsait vakitlerinde deneyimlemek istiyor. Ayrıyeten dünyadaki koronavirüs pandemisi de buna en büyük etmen oldu. Sonuç olarak bu periyotta herkes konutlara kapandı. Beşerler yapılacak en hoş aktiviteyi de oyunlarda buldu.

Steam, koronavirüs periyodunda patlama yaşadı

Steam‘in yükseliş eğilimi pek şaşılacak bir devirde gerçekleşmedi. Baktığımızda birinci bu kadar yükselme periyodunun 2020 Ocak ayında gerçekleştiğini görüyoruz. Bu devirde dünya kendisini koronavirüs pandemisinden izole etmeye çalışıyordu. Bu durumda da üstte belirttiğim üzere bireyler kendilerini oyun oynamaya adadı.

Şubat ayından beri Steam platformunun rekoru çokça defa kırıldı. Dijital oyun platformu, yakın vakitte en uygun oyunları seçtiği bir liste paylaştı. Bu kapsamda 2021‘in en düzgünleri, en çok satanlar, yeni çıkanlar, en çok oynanan oyunlar üzere pek çok çeşitli kategoride oyunlar ödüllendirildi.

2021 yılında Steam‘in en çok hasılat yapan oyunları Dead by Daylight, Valheim ve New World oldu. Halo Infinite, Mass Effect Legendary Edition ve Farming Simulator 2022 yılın en büyük oyunlarını oluşturdu. Yılın öteki oyunlardan hayli fazlasını oluşturan ise Resident Evil Village oldu.

Sizler Steam platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: