Anasayfa / Girişimcilik / Steam telaşlı: Epic Games’in kullanıcı sayısı açıklandı

Steam telaşlı: Epic Games’in kullanıcı sayısı açıklandı

Epic tarafından yapılan açıklamaya nazaran Epic Games kullanıcı sayısı rekora koşuyor. Platformdaki hesapların birden fazla bilgisayar oyunları satın almak ve oynamak için kullanılıyorken, kimi hesaplar ise Fortnite ve Rocket League üzere konsollarda ve taşınabilir aygıtlarda tercih ediliyor.

Şu anda 500 milyondan fazla Epic Games hesabı var ve Epic Games’in kullanıcı kitlesinin büyük bir kısmı Fortnite’tan geliyor. Örneğin, Fortnite’ı konsolda oynayanların tam bir Epic hesabı oluşturmasına gerek yok. Kullanıcı ismi yahut e-posta adresi olmayan “isimsiz” Epic Games hesabı ile Fortnite oynanabilir. Fortnite, Mayıs 2020 prestijiyle 350 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahipti ve bu usul hesapsız oyuncular, 500 milyon sayının kıymetli bir kısmını oluşturdu.

Epic Games kullanıcı sayısı 500 milyonu geçti

Epic Games Store, bir evvelki yıla nazaran 34 milyon artışla 2021’de 194 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Şirket, Aralık ayında 62 milyon aylık etkin kullanıcısı olduğunu, günlük faal kullanıcı sayısının 31,1 milyona ve en yüksek eşzamanlı kullanıcı sayısının ise 13,2 milyona ulaştığını lisana getirdi.

Epic ayrıyeten en azından bu yılın geri kalanında devam edecek olan fiyatsız bilgisayar oyunları programına büyük yatırım yaptı. Geçen yıl şirket, 89 adet oyunu 765 milyon hesaba fiyatsız olarakverdi.

Lakin Grand Theft Auto V’i fiyatsız olarak sunmak, tek bir günde 7 milyon yeni Epic Games Store kullanıcısı getirdi. Civilization VI, World War Z ve Subnautica üzere oyunlar için de yapılan kampanyalar, yeni kullanıcı sayılarında kayda paha artışlara yol açtı. Rocket League’in oynaması fiyatsız bir modele geçişi de kullanıcı sayılarında tesirli oldu.

Oyuncular geçen yıla kıyasla yüzde 20 artışla yaklaşık 840 milyon dolar harcadı. Bunun üçte birinden biraz fazlası üçüncü taraf oyunlara harcanırken, mağazadaki en büyük üçüncü taraf oyunlar Final Fantasy VII Remake Intergrade, Hitman 3, Far Cry 6, Genshin Impact, Darkest Dungeon, Kena: Bridge of Spirits, Chivalry 2 ve GTA V idi.

Epic Games ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: