Anasayfa / Girişimcilik / Steam kullanıcılarına büyük kolaylık: QR kod!

Steam kullanıcılarına büyük kolaylık: QR kod!

Steam, kullanıcılarını büyük bir sıkıntıdan kurtarmayı hedefliyor. Oyun dünyasının en büyük dijital platformları ortasında yer alan uygulama, sıkı güvenlik tedbirleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Sistemini daha modernize etmek isteyen Valve, birinci adımı atıyor.

Ortaya çıkan birtakım fotoğraflara göreuygulama, kullanıcı girişlerini kolaylaştıracak. Hesap sahipleri oturum açarken, taşınabilir uygulama üzerinden QR kod taraması gerçekleştirebilecekler.

Steam, QR kod ile girişin önünü açacak

Kullanıcıların merakla beklediği ve talep ettiği bu özellik şimdi yayınlanmadı. Lakin SteamDB‘nin kurucusu Pavel Djundik, değerli bir sızıntıya ulaştı. Bir çeşit konsol ekranını ele geçiren Djundik, Valve‘ın planlarını gözler önüne serdi. Steam taşınabilir uygulamasının kodlarının yer aldığı imajda, ikinci ve üçüncü satır hayli dikkat çekiyor. Çünkü bu alanlarda, QR kod ile giriş yapma seçeneği görünüyor.

Kullanıcılar tarafından olumlu reaksiyonlar alan sızıntıya nazaran bu özellik, Steam Deck ile bir arada sunulacak. Çünkü fizikî bir klavyenin olmadığı el konsolu, oyuncuları Steam Guard kodu ile uğraştırmayacak. Aygıtın her ne kadar dokunmatik ekranı olsa da, QR kod taraması ile daha zahmetsiz girişler yapmak da epey mümkün.

Hali hazırda çift doğrulamalı sistemi de hayata geçiren ve güvenlik konusunda başarılı işler çıkaran platform, QR kod ile misal bir işi gerçekleştirmiş olacak. Ayrıyeten sistem, eski yordam, e-posta üzerinden giriş doğrulama yapısın da değerli bir alternatif olabilir. Böylece Steam Guard üzerinden çift doğrulama yapmayanların gelen kutuları gereksiz dolumlardan kurtulabilir.

Her ne kadar sistem Steam Deck için düşünülmüş olsa da, masaüstü kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek. Çünkü Valve, güncelleme ile herkesi bu imkandan faydalandıracak. Aralık ayında Steam Deck‘lerin dağıtımının başlaması ile, Büyük Fotoğraf modunun da değişmesi bekleniyor. İşte QR kod ile giriş yapma özelliğinin de bu devirde sunulması gündemde. Bakalım Steam, kullanıcıların beklediği üzere bir tecrübe sunabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler platform için planlanan QR kod özelliğini nasıl buldunuz? Sizce bu oturum açma süreçlerinizi kolaylaştıracak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: