Anasayfa / Girişimcilik / Steam, eşzamanlı kullanıcı sayısıyla kendi rekorunu kırdı!

Steam, eşzamanlı kullanıcı sayısıyla kendi rekorunu kırdı!

Dijital olarak oyun satın almak için sayısız mağaza mevcut olsa da Steam hepsinin babası kabul ediliyor. Steam’in güçlü topluluk özelliklerinin yanı sıra mevsim indirimleriyle büyük fırsatlar sunuyor olması, oyuncuları kendisine çeken özelliği oluyor. Pandeminin başından beri devam eden yükseliş nihayet bir düzeye ulaştı, paylaşılan bilgiler Steam’in faal kullanıcı sayısında rekorunu tazelediğini gösteriyor.

Steam, 28 milyon etkin kullanıcıyı gördü

Salgın nedeniyle insanların meskene kapanmasıyla oyun ve dijital medya servislerinin trafiklerinde büyük artış görülmüştü. Netflix ve Discord üzere uygulamaların büyük yükselişine şahit olduğumuz kadar Steam’in de sunduğu oyunlarıyla yükselmesine şahit olduk. Steam ile ilgili daima olarak tahlil paylaşan SteamDB, platformun 28 milyon faal kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Steam faal kullanıcı sayısı

2019 yılının Ocak ayında etkin kullanıcı sayısı 17.6 milyonken bu sayının üç yıl sonra 28.2 milyona ulaşması hayret verici. Ortada oldukça büyük bir fark kelam konusu ve zati bu fark fakat pandemi üzere sıra dışı bir olayın varlığıyla açıklanabilirdi. Kendini konuta kapatan beşerler oyunlar oynayarak vakit öldürmeye çalışıyor ve bunu yapmak için en uygun servislerden biri Steam.

9 Ocak datalarına baktığımızda en çok oynanan birinci 5 oyunun pek yabancı gelmediğini görüyoruz. 881.051 oyuncu ile Counter-Strike: Küresel Offensive birinci sırada, akabinde DotA2, PUBG, Apex ve GTA 5 geliyor. Kabul edelim, GTA 5’in birinci 5’e girmiş olması biraz şaşırtan. Başka oyunlar ise birinci 5’ten düşmeyenler olarak aslında aklımıza kazınmış.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: