Anasayfa / Girişimcilik / Steam Deck’in yedek modül yetkili satıcısı muhakkak oldu!

Steam Deck’in yedek modül yetkili satıcısı muhakkak oldu!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Valve, elde taşınabilir oyun cihazı Steam Deck için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm dünyayı tesiri altına alan Kovid-19 salgınından sonra oluşan tedarik zinciri yüzünden ertelenen eserin piyasaya çıkışı için artık geri sayım başlarken aygıt hakkında birçok bilinmeyen de netlik kazanmaya başladı.

Steam Deck, batarya performansıyla hüsran yaratabilir!

Valve, yedek kesim satma yetkisini  iFixit’e verdi

Elde taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, 25 Şubat günü piyasaya çıkacak. Birçok oyun sevdalısının merakla beklediği eser için sayılı günler kalmışken şirket, aygıtını tanıtmak ismine  bir söküm görüntüsünü yayınlamıştı. Yayınladığı görüntüden sonra başlarda oluşan değiştirilebilir bileşenlerin tedariği konusunu aydınlattı.

Yayınlanan görüntü sonrasında yedek kesimlerin hazır bulunacağı kelamını veren şirket, bu kelamını tuttu.Valve, yedek modül satma yetkisi için iFixit ile muahede sağladı. Mutabakat sonrasında hazır olduğunu belirtmek isteyen şirket, tüm kesimlerin görünebilmesi maksadıyla bir  X Ray imajı yayınladı. valve bahse ait şu cümlelere yer verdi.

Bugün, iFixit’in Steam Deck yedek modüllerinin yanı sıra Valve Index VR eserlerinin yedek modüllerinin yetkili satıcılarından biri olacağını duyuruyoruz. Hâlâ detayları çözmeye çalışıyoruz ve yakında bununla ilgili daha fazla bilgi paylaşacağız.

Steam Deck’in teknik özellikleri

Geçtiğimiz Temmuz ayında ön siparişleri başlasa da önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak eser, MD APU Zen 2 2,4 – 3,5 GHz işlemci ile gelecek. 1280×800 60 Hz Dokunmatik LCD ve AMD APU 8 RDN ekran kartı ile çıkacaj Steam Deck, 16 GB LPDDR5 RAM özelliklerine sahip olacak.

Siz bu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam Deck elde taşınabilir oyun konsolu piyasasının önderi olabilecek mi? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! 


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.