Anasayfa / Girişimcilik / Steam Deck için Easy Anti-Cheat yeterli olmayabilir

Steam Deck için Easy Anti-Cheat yeterli olmayabilir

PC oyuncuları, birçok oyunda Easy Anti-Cheat (EAC) hile tersi hizmetine denk gelmiştir. Kısa müddet evvel yazılım fiyatsız oldu. Bu da daha fazla oyuncu göreceğimiz manasına geliyor. Valve, Steam Deck için olabildiğince çok oyunun çalışmasını istiyor. Hile tedbire yazılımının kullanılması ise bunun uygulanması için büyük bir pürüz olarak duruyor.

Steam Deck, Windows oyunlarının Linux platformunda çalışmasına müsaade veren Proton isimli bir uyumluluk katmanı kullanıyor. Epic, yakın vakitte EAC‘in Proton ile çalışacağını ve geliştiriciler tarafından birkaç tıklama ile etkinleştirilebileceğini duyurdu. Bu popülerliği göz önüne alındığında yeterli bir haber üzere duruyordu. Lakin artık bunun yeterli bir haber olmayabileceği gözler önüne geldi.

Vermintide 2 geliştiricisi Steam Deck hakkında yorum yaptı

Vermintide 2 geliştiricisi birden fazla oyun için bu durumun o kadar kolay olmayacağını söyledi. Üretim, EAC kullanıyor. Tekrar de ortaya çıktığı üzere gerçek bir çeşit olmayabilir. Steam forumunda oyuncular oyunların Proton takviyesi isteyen bir mevzuya karşılık verdi. Burada da EAC’ın aslında iki sürümü olduğunu açıkladı. Birisi Epic‘in çevrimiçi hizmetlerini kullanırken, oburu kullanmıyor.

Bu durum, Epic‘in çevrimiçi hizmetlerini kullananlar için düzgün haber niteliğinde. Yeniden de bunun yalnızca birkaç yeni ve birinci taraf Epic oyunları için geçerli olabileceği ortaya çıktı. Örneğin Vermintide 2, Epic’in EAC hizmetinin çevrimiçi hizmetlerini kullanmayan sürümünden yararlanan birden fazla oyundan birisi olarak karşımıza geliyor.

Easy Anti-Cheat bir sorun olarak görülüyor

Geliştiriciler Epic‘in çevrimiçi olmayan bir sürümünü çevrimiçi tarafına dönüştürmenin çok vakit alacağını varsayım etti. Oyunlar Proton dayanağı alıyor ve Steam Deck‘e uygun hale geliyor. Lakin bunun hakikat bir hareket olup olmadığı hala araştırma basamağında.

Tripwire Interactive üzere öbür geliştirme grupları EAC ile muhtemel uyumluluk sıkıntısına dikkat çekti. Buna ek olarak DayZ geliştiricileri oyunlarını Steam Deck‘e getirmenin pek mümkün durmadığını belirtti. Bunun sebebinin ise birçok geliştirici BattleEye anti-hile yazılımı nedeniyle olduğunu düşünüyor.

Bu tip meselelerin etkileyebileceği oyun sayısı düşünüldüğünde Steam Deck‘in önünde bir sorun var üzere duruyor. Platformdan kâfi sayıda insan yararlanırsa, dayanak göreceği düşünülüyor.

Sizler Steam Deck hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: