Anasayfa / Girişimcilik / Steam Deck, Elden Ring ile PC ve konsolları solladı!

Steam Deck, Elden Ring ile PC ve konsolları solladı!

Souls dünyasına yeni bir soluk getiren Elden Ring, oyuncuları sıkıntıdan çıkartan birtakım önemli takılma ve optimizasyon problemlerine sahipti. Lakin görünüşe nazaran Valve, en azından Steam Deck için performans sıkıntılarını çözmeyi başardı.

Görünüşe nazaran Elden Ring’in en stabil sürümü PC, PlayStation 5 yahut Xbox Series X’te değil: Steam Deck’teki Elden Ring için optimizasyon paketi paylaşan Valve, bütün platformları solladı. Kimi oyun forumlarında, Elden Ring’in en düzgün versiyonunun Steam Deck sürümünün olduğu argüman ediliyor.

Elden Ring Steam Deck performansı şaşırttı

Valve mühendisi Pierre-Loup Griffais, Şubat ayında Elden Ring güncellemesinin yolda olduğunu açıklayan bir tweet paylaştı. Geçtiğimiz aydan beri devam eden meraklı bekleyiş nihayet son buldu. Steam Deck kullanıcıları, Elden Ring keyfini artık daha az problemle çıkarıyor.

https://twitter.com/Plagman2/status/1497721812699860994

Valve, güncellemeyle ilgili teknik bilgi vermese de, oyunun kaynaklarını Steam Deck’te denetim etme hakkına sahip. Yani oyunculara meselesiz bir tecrübe yaratmak için oyunu açmadan evvel önbelleğe alma ve daha süratli yükleme talihini kullanmış olabilir.

Pierre-Loup Griffais Twitter’da yaptığı açıklamada, düzeltmenin, oyun art planda yüklenirken meydana gelen ağır takılmaları ele aldığını ve daha büyük bir güncellemenin önümüzdeki hafta hazır olacağını belirtti. Steam Deck Linux tabanlı bir sistem olduğundan, bu güncelleme muhtemelen Linux sistemi üzerinde gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Oyunun en düzgün versiyonu şimdilik Steam Deck’te olsa da, manzara kalitesi açısından şimdi harika değil. Steam Deck, 720p çözünürlük ve 30 FPS ile sonlu bir tecrübe sunuyor. Lakin Steam Deck kullanıcıları stabil bir oyun oynabildiği için şimdilik şad.

Pekala ya siz Elden Ring’in Steam Deck versiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: