Anasayfa / Girişimcilik / Starfield’de Skyrim esintisi bekleyenlere makus haber

Starfield’de Skyrim esintisi bekleyenlere makus haber

Starfield oynanış açısından şimdi kendini göstermedi, lakin şimdiye kadar grafik ve tasarım bakımından gördüklerimizin merak uyandırdığını söyleyebiliriz. Starfield geliştiricilerinin yeni röportajı, Bethesda’nın “NASA-Punk” tarzını benimseyeceğini söylüyor.

Oyunla irtibatlı müsabakayı duyuran Bethesda, ana illüstrasyonun imaline ait bir görüntü yayınladı ve bu vesileyle oyunun dizaynını konuşmaya geri döndü. İllüstratör, animatör Rick Vicens ve Bethesda’nın baş sanatkarı Istvan Pely, kelam konusu yeni bilim kurgu destanı için seçilen “NASA-Punk” tarzı hakkında ilgi alımlı demeçler verdi.

Starfield’ın NASA-Punk tarzı nedir?

Oyunun kendi direktörü Todd Howard dahil birçok kişi Starfield’ı “uzaydaki Skyrim” olarak isimlendiriyor olsa da, Starfield’ın büsbütün farklı bir estetiğe sahip olacağından kuşku duymuyoruz. Fakat artık, Bethesda’nın uzay oyunu için “NASA-punk” ismini verdiği bir usulü benimsediğini biliyoruz.

Bethesda’nın baş sanatkarı Istvan Pely, projenin başlangıcında oyunun genel estetiğini oluşturmaya çalıştıklarını ve akabinde NASA-Punk teriminin, daha gerçekçi ve tanınabilir bir bilim kurgu kozmosunu tanımlamak için kullandıklarını söylüyor.

“Starfield dünyası için gerçekçi bir yaklaşım istedik. Mevcut uzay teknolojisine dayanan ortak bir çizgi çizmek ve gelecekte neler olabileceğini inandırıcı bir formda kestirim etmek mümkün.”

Baş animatör Rick Vicens ise Starfield’in NASA-Punk tarzı için izledikleri yolun bir oldukça farklı olduğunu itiraf etti:

“NASA-punk dediğinizde sanat takımı bu iki kelimeyi anında anlayıp işe başladı. Sanat yönetmenliğimiz için kusursuz bir tabirdi ve herkesi birebir kavramda tuttu. Projenin başlangıcında bu şeklin benimsenmesinin kritik olduğunu düşünüyorum.”

Starfield’ın çıkış tarihi 11 Kasım 2022, lakin bu yaz, muhtemelen bu yılki E3 sırasındaki Xbox ve Bethesda sunumunda bir sefer daha resmi olarak göreceğiz.

Starfield’in NASA-Punk tarzı hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: