Anasayfa / Girişimcilik / Stardew Valley imalcisi, yeni oyununu resmen duyurdu!

Stardew Valley imalcisi, yeni oyununu resmen duyurdu!

2017 yılında piyasaya sürülen ve 2020’nin sonu prestiji ile 15 milyon satışa ulaşarak adeta patlama yaratan Stardew Valley için şimdi bir devam oyunu düşünülmüyor. Buna rağmen ‘çiftlik kurma simülasyonu’ olarak da isimlendirilen, lakin bir başlanıldığına hemencecik içine çeken yapısıyla dikkat çeken oyunun imalcisi Eric ‘ConcernedApe’ Barone, şu sıralar iki farklı oyun üzerinde çalıştığını doğruladı.

Haunted Chocalatier ve bir oyun daha geliyor

Stardew Valley geliştiricisi Eric ‘ConcernedApe’ Barone, bu hafta içerisinde yaptığı bir röportajda Haunted Chocalatier’in yanı sıre ikinci bir proje üzerinde çalıştığını doğruladı.

Game Informer (PCGamesN) ile bir röportaj gerçekleştirenStardew Valley imalcisi Eric, Haunted Chocolatier’in yanı sıra ismini vermediği bir oyun yapımcısıyla, ortak bir üretim geliştirdiklerini açıkladı. Eric’e nazaran bu oyununun büsbütün tek oyunculu bir tecrübe sunduğunu ve başka projeden evvel piyasaya çıkacağını açıkladı.

Stardew Valley’in sürpriz muvaffakiyetinin tersine, yeni oyunun büyük bir satış başarısı yakalamasını hedeflemediklerini belirten Barone, oyuncuların yeni bir Stardew Valley beklentisine girmemesi için, oyunu farklı bir yayıncı ismiyle yayınlamayı ve bir kere daha ismini gizlemeyi düşündüğünü söyledi. Buna rağmen bir müddet sonra bu fikrin ilgi çekmek hedefiyle yapılacak samimiyetsiz bir davranış olacağına kanaat getiren Barone, yeni oyunun imalcisi olduğunu künyede belirteceğini açıkladı.

Haunted Chocolatier

2021 yılında duyurulan Haunted Chocolatier, tıpkı üretimcisinin birinci oyunu üzere üstten bir bakış açısıyla oynana ve hayaletlerle çikolatların kol gezdiği seimli bir kasabada geçen bir imal olacak. Oyun, tıpkı Stardew Valley’de olduğu üzere NPC ile girilen alakalara eğilecek ve pixel-art olarak da isimlendirilen bir dizaynla karşımızda olacak.

Pekala sizler yapımcıdan gelen açıklamalarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: