Anasayfa / Girişimcilik / Star Wars: Battlefront hayranlarını üzen tez ortaya atıldı!

Star Wars: Battlefront hayranlarını üzen tez ortaya atıldı!

EA imali Star Wars: Battlefront serisinin hayranlarının canını sıkacak bir argüman ortaya atıldı. DICE ile bir arada geliştirilen ve piyasaya sürülen üretim, cihanın hayranlarının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Kimi vakit olumsuz yorumlara da sebep olan serinin devamı için çok da umutlu olunmaması gerektiği ortaya çıktı.

Son ortaya çıkan bir rapora nazaran EA, Star Wars: Battlefront 3 için çok da uğraşmıyor. Hatta kimi bilgilere nazaran firma, seriyi toptan rafa kaldırdı.

Star Wars: Battlefront 3 iptal mi edildi?

Aslında geliştirme kademesine girdiği söylenen Star Wars: Battlefront 3, son verilen karar ile iptal edildi. Geliştirici stüdyo DICE ile EA, oyunun lisans maliyetlerinin fazlalığı nedeniyle hemfikir olmuş. Bilhassa Disney cephesinin farklı firmalara da oyun hakkını vermeye başlaması da, alınan kararda bir oldukça tesirli olmuşa benziyor. Gelen bilgilere nazaran son maliyetlerin oyunun varsayımdan yüzde 20 daha fazla satmasıyla karşılanabileceği konuşuluyor. Hal bu türlü olunca iki taraf da istekli bir manzara vermiyor.

Birinci çıkan Star Wars: Battlefront ile hayranların başta çok reaksiyonunu alan DICE, berbat geçen bir lansmana imza atmıştı. Akabinde gelen süreçte oyunu geliştiren ve bir grup ek paketler sunan stüdyo, hayranlarının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Tıpkı formda 2017 yılında ikinci oyununu oyun dünyasına çıkaran şirket, oyuncuların oyun içi satın alımlar konusunda yaptığı yansılar nedeniyle tenkitlerin odağı olmuştu.

Birçok kararından geri adım atarak Star Wars: Battlefront 2‘yi oynanabilir kılan DICE, hali hazırda yeterli bir deneyim yaşayamamışken, üçüncü oyun için de çok istekli değil. Fakat kapılar şimdi tam manasıyla kapanmış değil. Çünkü an itibariyle elinde 2 adet Star Wars markası bulunan EA, ilerleyen vakitlerde oluşacak fırsatlara nazaran DICE‘ı tekrar görevlendirebilir.

Önümüzdeki günlerde resmi ağızlarda da duyurulma ihtimali olan gelişme, oyuncular tarafından da karışık yansılar aldı. serinin hayranları üzülürken, seri hakkında daha evvel hayal kırıklığı yaşan bireyler, daha keyifli gözüktü.

Sizler bu gelişme ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.