Anasayfa / Girişimcilik / STALKER 2’den yeni bilgiler ve ekran imgeleri geldi!

STALKER 2’den yeni bilgiler ve ekran imgeleri geldi!

Birinci olarak 2010 yılında duyurulan ve 2009 yılında piyasaya çıkan STALKER: Call of Pripyat‘ın devamı niteliğindeki STALKER 2: Heart of Chernobyl yaklaşık 10 yıl boyunca adeta ortadan kaybolmuştu.

Ortadan geçen 11 yılın akabinde, E3 2021’deki Microsoft Xbox / Bethesda lansmanında yine ortaya çıkan üretim birkaç ay içerisinde bizlerle olacak. İşte oyuna dair gelen yeni bilgiler ve yesyeni erkan görüntüleri…

STALKER 2, 28 Nisan 2020’de geliyor

STALKER 2 nihayet, oyunun tekrar duyurulmasından yaklaşık dört yıl sonra planlanan 28 Nisan 2022 çıkış tarihine git gide yaklaşıyor. Oyunun imalcisi GSC Game World, aylar süren sessizliğini bozdu ve resmi Discord kanalı aracılığıyla yepisyeni ekran imajları ve bir adet konsept çizim paylaştı. Bununla birlikte PC Gamer Rusya mecmuasında üretime dair yeni bilgiler de ortaya çıktı.

Oyunun yapımcısından gelen bilgilere nazaran STALKER 2, epey kayda kıymet hayatta kalma öğelerine sahip olacak. Ana karakterinizin beslenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Şayet karakter uzunca bir mühlet aç kalırsa uzun uzaklıkları gitmekte zorlanacak ve dayanıklılık kaybına uğrayacak.

Bununla birlikte uyku da tıpkı gerçek hayatta olduğu üzere bir öbür ihtiyaç… Karakterinizin uzun müddet uykusuz kalması görme yeteneğinin bozulmasına ve halüsinasyonlar görmesine yol açıyor. Bu manada güç içeceği bulup tüketmek üzere kısa vadeli tahliller üretebileceksiniz lakin uzun vadede yine uykuya gereksiniminiz olacak.

GSC Game World’e nazaran, otuzdan fazla vazife dizayncısı STALKER 2: Heart of Chernobyl’in konusu üzerinde çalışıyor. Oyunun iddiası uzunluğu yan içerikler de dahil olmak üzere toplamda 100 saati bulacak. Oyuncunun ana kıssaya ne kadar ağırlaştığına nazaran bu mühlet biraz daha kısalıp uzayabilecek.

Şimdilik STALKER 2 cephesinden gelen bilgiler bunlardan ibaret.. Oyun 22 Nisan’da Xbox Series X|S ve PC için piyasada olacak ve yaklaşık 3 ay boyunca Xbox’a özel kalacak. Oyun, yaz aylarında PS5 oyuncularıyla da buluşacak.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: