Anasayfa / Girişimcilik / STALKER 2 için planlanan NFT projesi, ortalığı karıştırdı!

STALKER 2 için planlanan NFT projesi, ortalığı karıştırdı!

Önümüzdeki yılın merakla beklenen oyunları ortasında yer alan STALKER 2 için artık geri sayıma geçildi. GSC Game World tarafından geliştirilen üretim, son devirlerde popülaritesi artan bir dala de giriş yapmak istiyordu. NFT planlaması yapan geliştiriciler, hayranların sert yansıları ile karşılaştı.

Oyuncular stüdyonun atılımlarını epeyce şiddetli bir halde eleştirdi. Hali hazırda güç ve masraflı gözüken proje ile alakalı da şimdilik geri adım atılmış olabilir.

STALKER 2’nin üretimcileri NFT işinden vazgeçti

GSC Game World, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile hayranlardan özür diledi. Birinci başta sistemi açıklamak için bir paylaşımda bulunan stüdyo, gelen yansıların dinmemesi nedeniyle, bu durumdan da vazgeçti. Oyuncuların satın aldıkları NFT‘leri ödüllendirmeyi düşünen şirket, koleksiyon sahibi yatırımcıları oyuna ekleyecekti. Lakin günün sonunda gelen reaksiyonlar, şimdilik, GSC Game World’e geri adım attırdı.

Açıklamada NFT‘ye dair atılan adımlardan vazgeçtiklerini aktaran stüdyo, oyunculara kıymet verdiklerini aktardı. Şirketin beyanlarında şunlar yer aldı:

Sevgili Takipçiler,

Sizi duyuyoruz,

Aldığımız geri bildirimlere dayanarak, STALKER 2‘de NFT ile ilgili her şeyi iptal etme kararı aldık. Hayranlarımızın ve oyuncularımızın ilgileri, her şeyden evvel gelir. Bu oyunu, neye mal olursa olsun, keyif almanız için çıkarıyoruz. Şayet siz önemsiyorsanız biz de önemsiyoruz.

GSC Game World‘ün geri adım atması, hayranları bir nebze olsun sevindirdi. Önemli bir formda metaverse planları kurmak isteyen stüdyo ise, şimdilik eli boş bir formda dönüyor. Firmanın ilerleyen vakitlerde yeniden bu biçim bir atılım yapmak isteyebileceği de iddia ediliyor.

Büyümekte olan bir kesimi şimdilik pas geçen STALKER 2 ise, 28 Nisan 2022 tarihinde piyasaya çıkacak. Oyun ile alakalı en değerli gelişmelerden biri de, şirketin Microsoft ile olan muahedesi. Çünkü STALKER 2, çıkış yaptığı birinci günden Xbox Game Pass bünyesine dahil olacak. Bakalım oyuncuların uzun yıllardır beklediği imal, beklentileri karşılayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Sizler GSC Game World‘ün NFT atılımını nasıl karşılıyorsunuz? Oyun dünyasında artan NFT ilgisi ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: