Anasayfa / Girişimcilik / Square Enix’ten sürpriz blockchain adımı

Square Enix’ten sürpriz blockchain adımı

Dünyaca ünlü oyun firması Square Enix artık de blockchain tabanlı oyun için yatırım yapma peşinde. Square Enix Lideri Yasuke Matsuda, 2022 amaçlarını içeren mektubunda, bu noktaya bilhassa dikkat çekti. Tüm dikkatler ise taşınabilir Final Fantasy: First Soldier oyununda birinci denemenin yapılma ihtimalinde.

Final Fantasy: First Soldier için blockchain oyun ihtimali

Square Enix Lideri Matsuda, epey uzun mektubunda, Metaverse, NFT ve blockchain tabanlı oyun teknolojilerine yönelecekleri açıklamasını yaptı. Lakin Matsuda, blockchain tabanlı oyun teknolojileri için 2022 yılını işaret etti. Bu manada geliştirilmekte olan Final Fantasy: First Soldier oyunu bu kripto projesi için ön plana çıktı.

Bu oyun çeşitleri 2021 yılında yaygınlaşmaya başladı. Lakin üst seviye oyuncular şu an için bu cins oyunlara oyun zevkini öldürdüğü kanısıyla olumlu yaklaşmıyor.

Lakin Yasuke Matsuda, mektubunda bu mevzuya da değindi. Oyun dünyasında bu projelere olumlu bakılmadığını fark eden Square Enix Lideri, oyun zevkini bozmayan bir formül peşinde. Matsuda’ya nazaran uygun bir oyun tecrübesi içinde yer alan kripto para kazımı, oyuncuları rahatsız etmeyebilir.

Final Fantasy: First Soldier için beta testleri devam ediyor

Ayrıyeten Square Enix, tıpkı Ubisoft üzere oyun içinde yer alan silah, eşya üzere gereçleri de NFT‘ye dönüştürmenin peşinde. Buna rağmen Square Enix için birinci sırada blockchain tabanlı oyun geliştirmenin olması dikkat cazibeli. Bu kripto projesi için yakın vakitte piyasaya çıkacak Final Fantasy: First Soldier dikkat çekiyor. Yeniden Square Enix’in birinci başta olmasa da daha sonra güncelleme ile bu oyunu blockchain tabanlı bir proje eklemlemesi de işten değil.

Square Enix Lideri Matsuda, mektubunda oyunlar için Metaverse kainatın de kıymetine vurgu yaptı. Buna nazaran Square Enix Metaverse kozmosunu geleceğin oyun trendi olarak görüyor. Lakin şirketin bu mevzuda bir yatırım yapılıp yapılmayacağı şimdi netleşmedi.

Blockchain tabanlı oyun nedir?

Blockchain tabanlı oyunlar birinci olarak 2017 yılında ortaya çıktı. Lakin oyun oynayıp kripto para kazandıran bu oyun çeşitleri 2021 yılında patlama yaşadı. De-Fi yani merkeziyetsiz olan kripto tabanlı bu projeler ise şimdiye kadar oyun dünyasında gerektiği üzere ilgi görmedi. Bunun temel nedenlerinden biri ise üst düzey oyunlarda şimdi bu teknolojinin kullanılmaması. Tekrar bu düzey oyunların kitleleri de bu blockchain oyun projelerine pek sıcak bakmıyor.

Oyun oynayıp kripto para kazma projeleri genel olarak oyun içi satın alma için de kendi kazdığınız para ünitesini kullanmanıza imkan tanıyor. Fakat bu oyunların temel sıkıntılarından biri, uzun mühlet ekran başında vakit geçirmeden âlâ bir getiri sunmamaları.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: