Anasayfa / Girişimcilik / Splinter Cell Remake, resmen duyuruldu!

Splinter Cell Remake, resmen duyuruldu!

Ubisoft’un hayli uzun müddettir yeni oyununu duyurması beklenen Splinter Cell serisinin birinci oyunu yine yapılıyor. Bir devam oyunu bekleyen hayranları ne kadar memnun eder bilinmez lakin serinin birinci oyunu, Ubisoft’un kendine ilişkin oyun motoru Snowdrop Engine ile yapılıyor ve Ubisoft Toronto tarafından geliştiriliyor.

Splinter Cell Remake ile birinci oyuna dönüyoruz

Bildiğiniz üzere Ubisoft’un en ünlü serisinin son oyunu olan Splinter Cell: Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve yaklaşık 8 yıldır devam oyununa dair bir beklenti sürüyordu.

Ubisoft, -tıpkı Prince of Persia serisinde oyunu gibi- bir devam oyunu yerine, serinin birinci oyununu tekrar yapmayı tercih etti. Oyunun tekrar imaline dair Ubisoft tarafından bir de görüntü yayınlandı. Yayınlanan görüntüden da görebileceğiniz üzere şimdi Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows ile ilgili bir oyun içi malzeme paylaşılmış değil.

2002 yılında piyasaya sürülen birinci oyunun yapımcılarıyla yapılan röportajları ele alan ve tekrar birinci oyundan oynanış mekaniklerinin gösterildiği görüntü, yine ele alınacak olan oyundan neler bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Ubisoft, yaptığı açıklamada röportaj yapılan yapımcıların bir kısmıyla yeni oyunda da çalışılacağın ve oyunun; Avatar: Frontiers of Pandora ve şimdi üretim etabındaki yeni Star Wars oyununda da kullanılan Snowdrop Engine ile geliştirildiğini açıkladı. Bu motorun, bilhassa oyundaki dinamik ışıklandırma ve gölgelere dair büyük yenilikler içermesi bekleniyor.

İşte Ubisoft cephesinden oyuna dair gelen açıklama:

“Yeni bir Splinter Cell oyunu tasarlamanın bize ne söz ettiğini görmek için tez etmeyeceğiz. Işıklar, gölgeler, animasyon teknikleri, oynanış, yapay zeka ve hatta sesler… Oyunun hayranları için büsbütün yeni bir şeyler ortaya çıkarmak istiyoruz. Buna rağmen 20 yıl evvel oynadıkları şaheseri yine deneyimledikleri hissini de onlara yaşatmak istiyoruz.”

Peter Handrinos

Ubisoft tarafından şimdi oyunun ne vakit piyasaya sürüleceği ve hangi platformlarda karşımıza çıkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Pekala sizler Splinter Cell Remake hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyunun yine üretimi başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.