Anasayfa / Girişimcilik / Sony’nin üzerinde çalıştığı yeni PlayStation oyunu muhakkak oldu!

Sony’nin üzerinde çalıştığı yeni PlayStation oyunu muhakkak oldu!

Sony, bilhassa son bir yılda PC platformuna yaptığı çıkarmayla sıkça konuşuluyor. PlayStation platformuna özel oyunlar birer birer PC’ye de geliyor. Days Gone ile başlayan, Horizon Zero Dawn ile devam eden ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection‘ın da PC için duyurulmasıyla süren PC macerası, bu ay God of War‘ın piyasaya sürülmesiyle farklı bir boyut kazanmıştı.

Son olarak bu ay içerisinde In Nightmare isimli PS4 ve PS5’e özel olması beklenen üretimin PC için duyurulmasıyla PlayStation sahiplerinin gözü Sony’ye dönmüştü. Uzun bir müddettir aygıta mahsus rastgele bir oyun duyurusu almayan konsol sahipleri için hoş bir haber geldi.

Sony’nin yeni projesi: Little Big Planet 4

Birinci olarak 2014 yılında PlayStation 3 oyuncularının beğenisine sunulan ve hakkında Microsoft’un sahibi Bill Gates’in dahi ‘bu oyuna bayıldım’ dediği Little Big Planet macerası, son olarak PS4 ve PS5 için piyasaya sürülen Sackboy: A Big Adventure ile sürmüştü. Bilhassa DualSense’in nimetlerinden yararlanan ve oyuncuların beğenisiyle karşılanan imal 2020’nin Aralık ayında, PS5’in çıkışıyla birlikte satışa sunulmuştu.

Oyun her ne kadar epeyce olumlu geri dönüşler alsa da serinin en kıymetli özelliklerinden birinden noksan olarak çıkmıştı: Kendi kısımlarınızı tasarlayabilmek… Bu özelliğin olmamasıyla oyunun ömrü kısa olmuş ve kısa müddette rafa kaldırılmıştı. Oyunun imalcisi Sumo Digital tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanı, Little Big Planet oyununun geliştirilmesinde misyon alacak üretimci ve kısım dizayncılar arandığını gösteriyor.

Yayınlanan iş ilanında, üretimin AAA kalitesinde olacağının da belirtildiği iş ilanı, Little Big Planet 4’ün geliştirilme evresinde olduğunu yüzde 99 oranında doğruluyor. Bu manada şimdi Sony cephesinden resmi bir açıklama yapılmamış olsa da bir sonraki duyurulacak olan Sony PlayStation’a özel üretimin Little Big Planet 4 olması bekleniyor.

Pekala sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: