Anasayfa / Girişimcilik / Sony’nin PlayStation 4 için planları bitmedi!

Sony’nin PlayStation 4 için planları bitmedi!

Sony cephesi, PlayStation 4 ile alakalı hala planlar kurmaya devam ediyor. Hala firmanın en çok satan konsollarının başında gelen aygıt, kolay kolay vazgeçilebilir durmuyor. Çünkü gelen son bilgiler, Sony‘nin de yeni adımlar atacağını gösteriyor.

Amiral gemisi aygıtı olan PlayStation 5 için tedarik ıstırabı yaşayan firma, bu husustaki meseleleri da müşteriye hissettirmemek için yeni seçenekler sunacak. Şirketin bunu PlayStation 4 üzerinden yapması bekleniyor.

Sony, PlayStation 4 üretmeye devam edecek

Bloomberg üzerinden yayınlanan rapor, şirketin 2022 için düşündüğü maksatları gözler önüne serdi. Kasım 2020 tarihinde PlayStation 5′i oyun dünyasına tanıtan Sony, daha sonra bilhassa pandemi nedeniyle stok meşakkati yaşamıştı. Çip üretimini aksatan salgın ile uğraşan şirket, öteki tüm kısımlar üzere, yakın gelecekte farklı tahliller için arayışlara girdi.

Olağan kaidelerde PlayStation 4 üretimini 2021 yılının sonlarına hakikat durdurmayı amaçlayan şirket, son yaşanan gelişmeler nedeniyle bu kararını gözden geçirecek. Birinci gelen bilgiler, en azından 2022 yılı için de eski jenerasyon konsol üretiminin devam edeceğini gösteriyor. Şirket, PlayStation 4 aygıtları sayesinde, PlayStation 5‘in üzerindeki talep baskısını da kırmayı hedefliyor.

Her ne kadar bu fikir kulağa mantıklı gelse de, kıymetli ölçüde soru işaretleri mevcut. Çünkü eski jenerasyon olarak nitelendirilen PlayStation 4, şimdiden birçok oyunu bünyesinde barındıramıyor. Hatta birtakım imaller aygıta eksik yahut düşürülmüş özelliklerle çıkmakta. Bu nedenle oyuncu tercihlerini nasıl etkileyeceği aşikâr olmayan Sony’nin, bu mevzuda da bir atılım gerçekleştirmesi gerekebilir.

Toplamda 116 milyondan fazla satan konsolun tekrardan piyasada yer alması, firma için âlâ ir sebep olabilirken, oyuncular bu mevzuda hem fikir değiller. Çünkü bu aksaklıkların PlayStation 5 için planlanan yeniliklere ulaşma sürecini arttıracağı istikametinde gelen yorumlar da mevcut. Öte yandan oyun kesiminden kıymetli ölçüde gelirler elde eden Japon devi ise, PlayStation 4‘e bir baht daha verecek üzere duruyor.

Pekala sizler PlayStation 4 konsollarının tekrardan üretime geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Sony, PS5 eksikliğini unutturabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.