Anasayfa / Girişimcilik / Sony’den PS5 üretimiyle ilgili yeni açıklama!

Sony’den PS5 üretimiyle ilgili yeni açıklama!

Bildiğiniz üzere çabucak hemen tüm dünya, koronavirüs pandemisi sonrası yaşanan çip üretim badirelerini hala atlatabilmiş değil. Birçok dev şirket, gelen talebe karşılık vermekte hala zorlanıyor ve bu firmaların başında da Sony geliyor.

2019 yılında duyurulan ve 2020’nin son aylarında tüm dünyada satışa sunulan PlayStation 5, ortadan geçen 1 yılı aşkın müddetin akabinde hala stok sorunlarıyla boğuşuyor. Tıpkı ülkemizde olduğu üzere tüm dünyada adeta kara borsaya düşen PS5’in üretim sıkıntılarıyla ilgili Sony cephesinden yeni bir açıklama geldi.

Sony, stok sorunlarıyla ilgili konuştu

Geçtiğimiz yılın sonunda resmi bir açıklama yayınlayan Microsoft, Xbox One S ve Xbox One X konsollarının üretimini sonlandırdığını ve 2022’den itibaren yalnızca Xbox Series X|S üreteceklerini açıklamıştı. Şirketin çip sıkıntısına bulduğu bir tahlil olarak nitelenen bu açıklama sonrası Sony’den de emsal bir atak bekleniyordu. Lakin şirket, bu dedikodular üzerine PS4 üretimini sonlandırmayacağını resmen belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde 2022 yılında PS4 üretimi yapmayacağını Bloomberg aracılığıyla yalanlayan Sony, artık de tekrar Bloomberg’in ortaya attığı bir argüman ile ilgili konuştu. Buna nazaran PS5 üretimiyle ilgili problemleri tüm süratiyle devam eden Japon şirketin, piyasadaki bu boşluğu doldurmak için PS4 üretimine sürat kazandıracağı ve 2022 yılında çok daha fazla bölgeye, daha fazla PS4 dağıtacaktı.

Lakin Sony, bir kere daha savları yalanladı ve hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 üretimi konusunda planlarından hiçbir sapma olmadığını, her iki konsolu da daha evvel planladıkları biçimde üretmeye devam edeceklerini açıkladı. Bu manada Sony, planlarını, analistlerin 2022’nin 3. çeyreğinde çip ıstırabının çözüleceğine dair fikirleri üzerinden kuruyor diyebiliriz.

Sony’nin PS4 üretimini ne sonlandırması ne de sürat kazandırması, 2022’nin birinci yarısında PS5 stok sıkıntılarının süreceğine işaret ediyor olabilir. Ünlü Japon şirketin planlarında bir değişme olmadığı taktirde PS5’in piyasada rahatlıkla bulunabilir bir hal alması da 2022’nin sonunu bulacak üzere görünüyor. Pekala sizlerin bu bahisteki görüşleri neler? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: