Anasayfa / Girişimcilik / Sony’den PlayStation 5’e patent girişimi!

Sony’den PlayStation 5’e patent girişimi!

Shaun Mcilroy tarafından keşfedildiği üzere Sony yeni bir patent alıyor. Bu PlayStation patenti PS5‘in eski konsollar için geriye dönük uyumluluk sağlayabileceğini öne sürdü. Patent, hem PS4 hem de PlayStation 5 için Mark Cerny tarafından belge altına alındı.

Patent, baktığımızda yeni konsol için geçersiz saat kullanımı ve frekans denetimi aracılığıyla geriye dönük ahengi ayrıntılandırdı. Bu noktada patent, PlayStation‘ın yeni konsolunun geriye dönük uyumluluk yeteneklerini PS4’ün ötesindeki eski konsollara genişletmek istediğini öne sürdü.

Sony, PlayStation 5 için geriye dönük uyumluluk patenti aldı

PlayStation 5‘e yöneltilen en büyük tenkitlerden birisi, geriye dönük uyumluluğun bir mana taşımaması oldu. Tahminen de bu hareket, PS5’i olduğundan daha düzgün bir hale getiriyor. Bu noktada şirket için yanlışsız istikamette atılmış büyük bir adım olabilir.

Sony, PS5‘in bir ölçü geriye dönük uyumluluğa sahip olacağını doğruladığında PlayStation hayran kitlesi biraz mutlu karşıladı. Yeniden de topluluk, geriye dönük uyumluluğun PS4‘ü geçmeyeceğini öğrendiğinde de hayal kırıklığına uğradı.

Xbox, şimdiye kadarki her oyunu Xbox Series X’e getirdi

Xbox tarafı şimdiye kadar yapılmış her Xbox oyununu yeni Xbox Series X üzerinde oynamayı mümkün kıldı. Bu noktada hayli cömert davrandı. Bu yeni patent, en azından PlayStation’ın geriye dönük uyumluluk tarafına bir geliştirme sağlıyor.

PlayStation 3 kuşağından gelen oyuncular oyunlar oynamak için PlayStation Now üzere bulut oyun hizmetlerine güvenmek zorunda kaldı. Bununla birlikte hizmet, oyuncu tabanının büyük bir kısmının eski oyunları oynamayı engelleyen Hindistan da dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde etkin değil.

Sizler Sony ve PlayStation 5 hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: