Anasayfa / Girişimcilik / Sony, Xbox’ın Game Pass atılımına karşılık verecek!

Sony, Xbox’ın Game Pass atılımına karşılık verecek!

PC, Xbox One, Xbox Series X ve Series S için aylık bir abonelik fiyatıyla oyunculara sınırsız bir kütüphane sunan Xbox Game Pass sistemi, oyuncular tarafından hayli büyük bir ilgiyle karşılandı. Tüm dünyada milyonlarca aboneye ulaşan bu sistemin bir benzerine Sony’nin de yakın vakitte geçmesi bekleniyor. İşte gelen son dedikodular…

Sony, Game Pass için bir rakip düşünüyor

Microsoft’un 1 Haziran 2017 yılında birinci defa oyunculara sunduğu ve hem konsollar hem de Windows kullanıcıları için hizmet sunan abonelik sistemi, geçtiğimiz süreçte Xbox Cloud Gaming ile Android ve iOS kullanıcılarına da sunulmuştu. Şu an için ortalarında ülkemizin de bulunduğu 41 farklı ülkede hizmet veren Game Pass, abone sayısını günden güne artırıyor.

Daha evvel Microsoft Xbox’ınkine misal bir aylık abonelik sistemine geçmeyi hiçbir vakit düşünmediklerini ve Sony’nin kendi markasına ilişkin oyunların fiyatsız olarak sunulmayacağını belirten Japon şirket, bir müddettir fikrini değiştirmişe benziyor. Daha evvel PS5 sahipleri için yaklaşık 30 oyunluk bir kütüphaneyi PSN Plus aboneliği karşılığında sunan firma, önümüzdeki süreçte Game Pass’e rakip olabilir.

Bloomberg cephesinden gelen yeni bir habere nazaran Sony, bir müddettir aylık abonelik hizmeti üzerinde çalışıyor ve 2022’nin yaz aylarında PlayStation Plus ve PlayStation NOW hizmetlerini tek bir potada birleştirmeyi planlıyor. Bu manada bu iki hizmet hem çevrim içi oyun tecrübesi hem bulut oyunculuğu hem de kayda kıymet bir oyun kütüphanesi için tek bir çatıda birleşecek.

Gelen dedikodulara nazaran projenin kod ismi ‘Spartacus‘ olacak. PlayStation Plus’ın tekrar olduğu üzere kalacağı ve tıpkı Xbox Game Pass Ultimate üzere bir üst kategori abonelik sistemine geçileceği de farklı bir teori… Bu manada Sony‘nin PS1, PS2, PS3 ve hatta PSP oyunlarının yer aldığı geniş bir skaladaki kütüphaneyi oyunculara sunması bekleniyor.

Bu yeni abonelik sisteminde piyasaya yeni çıkan oyunların yer alıp almayacağı şu an için bilinmeyen. Pekala sizler Sony’nin Game Pass’e rakip olması beklenen bu abonelik sistemi için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: