Anasayfa / Girişimcilik / Sony, taşınabilir aygıtlar için PlayStation Now hizmeti planlamış

Sony, taşınabilir aygıtlar için PlayStation Now hizmeti planlamış

Bulut tabanlı oyun hizmeti bir birinci değil, halihazırda Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now üzere bulut tabanlı oyun hizmetleri piyasada yer alıyor ve birçok oyuncu tarafından kullanılıyor. Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now bulut tabanlı oyun hizmetleri iOS ve Android aygıtlarda yer alıyor. Sony, geri kaldığının farkında ve bu iki platform için atılım yapabilir.

PlayStation Now’ın iOS ve Android aygıtlar için ne vakit geleceği muhakkak değil

Ortaya çıkan bir dizi doküman, Sony’nin PlayStation Now hizmetini taşınabilir aygıtlara getirmeyi planladığını ve Apple’ın plan hakkında bilgi sahibi olduğunu ortaya koyuyor. PlayStation Now, üyelerin muhakkak aygıtlarda PlayStation 2, PlayStation 3 ve PlayStation 4 oyunlarına uzaktan erişmesini sağlayan bir bulut tabanlı oyun hizmeti. PlayStation Now, Akıllı TV’lere, Blu-ray oynatıcılara, PlayStation 3’e ve PS Vita’ya akış sağlamak için kullanılıyordu. Lakin 2017’nin sonlarında Sony, PlayStation 4 ve Windows PC‘ler dışındaki öteki aygıtlar için dayanağı kesti. O vakitten beri sırf PlayStation 5 istemcisi eklendi.

Sony, 2017‘de kimi aygıtlara takviyesini kestikten sonra taşınabilir aygıtlar için bir atılım yapmak istemişti. The Verge tarafından yayınlanan bilinmeyen evraka nazaran Apple, Sony’nin bulut tabanlı oyun hizmetini taşınabilir aygıtlar için planladığını biliyordu. Ortaya çıkan dokümanda Temmuz 2017‘de taşınabilir platformlar için piyasaya sürülmesi planlanan PlayStation Now hizmetinin sırf PS3 oyunlarını destekleyeceği belirtiliyor.

Sony, PlayStation Now hizmetini hiçbir vakit Apple aygıtlara yahut öteki bir taşınabilir platforma getirmedi. Şimdilik, şirket konsol satmaya ve kullanıcıların eski konsol oyunlarına erişmesine müsaade vermeye odaklanmış görünüyor. Lakin ileride taşınabilir aygıtlar için bir PlayStation Now hizmeti görebiliriz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: