Anasayfa / Girişimcilik / Sony, Steam sayfasında kıymetli bir değişikliğe gitti!

Sony, Steam sayfasında kıymetli bir değişikliğe gitti!

PlayStation markasına özel oyunlarını birer birer bilgisayar oyuncularıyla buluşturan Sony, artık de Steam‘deki yayıncı ismini değiştirmeye karar verdi. Daha evvel Steam’e gelen bir grup oyunlarını PlayStation Mobile, Inc ismiyle yayınlayan ünlü firma, artık oyunlarını PlayStation PC LLC ismiyle satışa sunacak.

Sony, yeni devirde PlayStation PC ismini kullanacak

PlayStation markasının ortaya çıktığı 1994 yılından itibaren konsola mahsus oyunlarını diğer platformlara getirmek istemeyen Sony, geçtiğimi devirlerde planlarını değiştirmişti. Days Gone ve Horizon Zero Dawn üzere esaslı üretimlerini arkası gerisine PC oyuncularına sunan Japon şirket, geçtiğimiz günlerde God of War‘ın 14 Ocak 2021 tarihinde oyuncularla buluşacağını açıklamıştı.

Son olarak GeForce’un şoför kodlarında bir öteki PlayStation’a has oyun olan Sackboy: A Big Adventure‘un izlerine rastlandı. Sony’nin yeni devirde PC dünyasına ne kadar kıymet vereceğini gösteren bu gelişmelere bugün bir yenisi eklendi. Daha evvel Steam üzerinde PlayStation Mobile ismi altında oyun yayınlayan Sony, bu ismi PlayStation PC olarak değiştirdi.

Twitter’da bir kullanıcı Sony’nin PlayStation PC LLC ismini yeni tescilletmediğini, ismin 13 Nisan 2021 tarihinde, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde aldığını keşfetti. Yaklaşık 7 ay evvel tescil edilen bu isim, Sony’nin PC dünyasına girmek için uzun vadeli bir plana sahip olduğunu da gösteriyor.

Her ne kadar yeni periyotta piyasaya çıkacak olan oyunlar PlayStation PC ismiyle yayınlanacak olsa da bu değişiklik şimdi Steam’e büsbütün yansımış değil. Days Gone’ın yayıncı sekmesinde PlayStation PC görünse de, Horizon Zero Dawn ve God of War için yayıncı hala PlayStation Mobile olarak duruyor. Önümüzdeki günlerde bu karışıklığın büsbütün giderilmesi ve tüm oyunlarda yeni ismin yer alması bekleniyor.

Pekala sizler Sony tarafından yapılan bu değişiklik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: