Anasayfa / Girişimcilik / Sony PS5 Pro geliyor: Gizemli konsol birinci kere göründü!

Sony PS5 Pro geliyor: Gizemli konsol birinci kere göründü!

Birinci olarak 2020 yılında karşımıza çıkan PlayStation 5, teknoloji dünyasındaki çip krizi nedeniyle satın alması hayli sıkıntı bir konsol haline geldi. Türkiye dahil dünyanın pek çok noktasındaki oyuncular, kıymetli fiyatlara karşın PS5 stoğu bulmakta zorlanıyor. Fakat Sony sessizce yeni konsol prototipini üretiyor üzere görünüyor.

Japonya merkezli Sony’nin, PS5 Pro modelini çoktan denizaşırı ülkelere göndermeye başladığı sav edildi. Milletlerarası sevkiyat kayıtlarını inceleyen oyuncular, PS5 Pro’nun geliştirilme basamağında olduğuyla ilgili spekülasyonlara yol açtı.

Sony PS5 Pro prototipleri ABD’ye taşındı

16 Aralık 2021 tarihli sevkiyat kayıtlarına nazaran oyun konsollarının prototipleri, İngiltere’deki Sony Interactive Entertainment Europe’dan ABD’deki Sony Interactive Entertainment’a gönderildi. Lakin sevkiyatta, yeni jenerasyon konsolun revizyonu mu (PS5 Pro gibi), yoksa büsbütün farklı bir eser mü olduğuna dair bir işaret yer almadı.

Kargo kayıtlarını inceleyen oyuncular, 700 kilogramlık bir sevkiyat olduğunu ortaya koydu. Sony, Avrupa’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne 700 kilogramlık ne göndermiş olabilir?

Gönderilen prototiplerin mevcut PS5 olması pek mümkün değil, zira Sony’nin yeni jenerasyon konsolları zati ABD’de üretiliyor. Ayrıyeten gönderim için seçilen amacın de muhakkak merak uyandırıcı olduğunu söyleyebiliriz. Prototipler, Virginia’da bir kent olan Norfolk’a gidiyor, fakat Norfolk’ta resmi bir Sony üretimi bulunmuyor.

Lakin tarihî olarak PlayStation 4‘ün geçmişine bakarsak, Sony’nin PS5’in muhtemel yeni modelleri hakkında muhtemelen 2023’e kadar bilgi vermeyeceğini düşünüyoruz (PS4 modeli 2013, PS4 Pro ise 2016’da duyurulmuştu).

Şu anda en geçerli savlar PlayStation VR’ın halefi yahut bir PS5 varyantıyla ilgili üzere görünüyor olsa da spekülasyonların gerçekliğini kanıtlamak mümkün değil. Sony’den resmi onay gelene kadar beklememiz gerekiyor.

Pekala ya siz Sony PS5 Pro geliştiriyor tezleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.