Anasayfa / Girişimcilik / Sony, PS5 için tasarlanan yeni kapak fiyatlarını açıkladı!

Sony, PS5 için tasarlanan yeni kapak fiyatlarını açıkladı!

Sony, PlayStation 5‘in lansmanını gerçekleştirdiğinde konsolun iki yanındaki kapakların kolay kolay çıkarılıp değiştirilebileceğini belirtmişti. Bu da farklı renk kombinasyonları denemeyi seven kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Ortadan geçen bir yılın akabinde Japon şirket, kapakların resmi satışına çok yakında başlanacağını duyurdu.

PS5 kapakları gelecek ay satılmaya başlanıyor

Sony’nin PlayStation 5 duyurusunda yan kapakların kolay kolay çıkarılabileceğini belirtmesi kullanıcıları olduğu kadar üçüncü parti aksesuar geliştiricilerin de iştahını kabartmıştı.

Sony’nin yeni ve farklı renk seçeneklerine sahip kapakları piyasaya sürme konusunda yavaş davranmasıyla, birçok farklı yan şirket PS5 için farklı kapaklar üretip satmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Japon şirket, PS5 kapağı üreten birçok yan firmaya ihbarname göndererek satışları durdurmalarını, aksi taktirde işi yargıya taşıyacağını resmen belirtmişti.

Bu gelişmelerin, Sony’nin çok yakın vakitte bu kapakların resmi satışına başlayacağına işaret ettiği konuşuluyordu. Sonunda beklenen gün geldi ve Japon şirket, yaptığı açıklamayla gelecek aydan itibaren PS5 kapaklarını piyasaya süreceğini açıkladı. Firma, gönderdiği blog yazısında birinci etapta beş farklı kapağı piyasaya süreceğini açıkladı.

Kozmik kırmızı, gece yarısı siyahı, pembe, yıldız mavasi ve galaktik mor olarak isimlendirilen 5 farklı renk gelecek aydan itibaren piyasada olacak. 55 dolar etiketiyle satılacak olan kapakların yanı sıra, bu kapaklarla birebir renkte DualSense denetimciler de oyunculara sunulacak. Böylelikle dileyen PS5 sahipleri, hem konsollarını hem de denetimcilerini farklı bir renk paletiyle kullanabilecekler.

Sony’nin yeni kapakları birinci olarak 2022’nin Ocak ayında; ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Çin pazarında satışa çıkacak. Tıpkı pazarlarda DualSense satışı da yapılacak ve bunların fiyatı da 75 dolar olacak. Pekala sizler bu yeni kapaklar ve denetimciler ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumla kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: