Anasayfa / Girişimcilik / Sony, PlayStation VR 2’yi resmen duyurdu!

Sony, PlayStation VR 2’yi resmen duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 2 duyurusunu gerçekleştirdi. Bununla birlikte PSVR 2 için gelecek olan birinci oyunun da duyurusu gerçekleştirildi.

PlayStation VR 2 için Horizon oyunu da geliyor

Bir müddettir Sony’nin PS5 üretiminde yaşadığı külfetleri yaşamamak için PlayStation VR 2 üretimine şimdiden başladığı ve çok yakın süreçte yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtacağı söyleniyordu. Gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, CES 2022 lansmanında PSVR 2’yi resmen duyurdu. Sanal gerçeklik gözlüğüne ek olarak Horizon serisinin VR için geliştirilen yeni oyunu da duyuruldu.

Sony tarafından gerçekleştirilen duyuruya nazaran yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük takviyesiyle piyasaya sürülecek ve ayrıyeten HDR dayanağına de sahip olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de evvelki kuşağa nazaran ziyadesiyle genişletilmiş bir görüş alanı ve göz takip sistemi de bulunacak. Bu yeni bilhassa birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için başınızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.

Japon şirket, Sony PlayStation markasının en esaslı serilerinden biri olma yolunda ilerleyen Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna özel olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isimli bu üretimin PSVR 2 ile tıpkı anda piyasaya sürülmesi beklenen birinci parti oyunlarından biri olması bekleniyor. Oyun, Guerilla Games ve Firespite iştirakinde geliştiriliyor.

Sony, sanal gerçeklik gözlüğünün ve birinci parti oyunlardan biri olan Horizon’ın çıkış tarihi ile ilgili rastgele bir bilgi paylaşmadı. Pekala sizler PSVR 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CES 2022 etkinliğinden gelen son görüntümüze aşağıdan erişebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: