Anasayfa / Girişimcilik / Sony, PlayStation el konsolu üzerinde çalışıyor olabilir!

Sony, PlayStation el konsolu üzerinde çalışıyor olabilir!

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü PlayStation 5 ile son yılların en yeterli konsol çıkışlarından birini yakalayan Sony, yeni periyotta farklı bir aygıtla daha karşımıza çıkabilir. Ünlü Japon şirketin tescil ettirdiği yeni bir tasarım, yeni periyotta PlayStation markası altında bir el konsolu daha görebileceğimizi gösteriyor.

Sony, taşınabilir platforma yine göz kırptı

Sony, PlayStation Portable (PSP) ve PlayStation Vita sonrasında taşınabilir platformlarla ilgili rastgele bir planının olmadığını açıklamıştı. Yakın gelecekte Japon şirketin rastgele bir taşınabilir aygıt geliştirmeyeceği düşünülürken, firma tarafından alınan bir patent durumun değiştiğine işaret ediyor olabilir.

Her ne kadar önümüzdeki süreçte SteamDeck üzere güçlü bir el konsolu piyasaya çıkacak olsa da yalnızca mobile odaklanan konsolları uzunca müddettir göremiyoruz. Son olarak Nintendo, Switch ile hem el konsolu hem de güçlü bir mesken konsolu konseptini bir ortaya getirerek epey başarılı olmuştu.

Hala kapış kapış satılan Switch, Sony için de farklı bir alana yönelmeye sebep olmuş olabilir. Üstte gördüğünüz patentler, ortasında bir ekran olan, iki analoglu klasik bir PlayStation kolunu gösteriyor. Buna rağmen alınan ikinci panelde, denetimcinin bir aygıtla (muhtemelen PS5) entegre olabildiğini görüyoruz.

Bu manada Sony tarafından geliştirilen bu aygıtın klasik bir el konsolu olmadığını düşünmek mümkün. Bunun yerine çok da sağlam bir donanımı olmayan, PS5 ile entegre çalışan ve bulut teknolojisiyle meskende değilken de oyun oynayabileceğiniz bir aygıt geliştiriliyor olabilir.

Bir başka ihtimal de bu denetimcinin, akıllı telefonların ortasına entegre edildiği kolay bir PlayStation denetimcisi olması… Bu sayede tekrar bulut teknolojisiyle PlayStation oyunları akıllı telefondan oynanabilir hale gelebilir.

Sony tarafından alınan bu patentle ilgili bildiklerimiz şimdilik bundan ibaret… Aygıtın USB-C çıkışı olması ve Bluetooth kontağına sahip olması da şu an için çok fazla bir şeye işaret etmiyor. Pekala sizlerin bu patent ile ilgili görüşleriniz neler? Bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: