Anasayfa / Girişimcilik / Sony, Horizon Forbidden West sayesinde yüz binlerce ağaç dikecek

Sony, Horizon Forbidden West sayesinde yüz binlerce ağaç dikecek

2 gün sonra en yeni oyunu Horizon Forbidden West’i piyasaya sürecek olan Sony, yaşadığımız gezegen için eşsiz bir kampanyanın altına imza atmaya karar verdi.

Bu kapmanyaya “Play and Plant” ismini veren şirket, oyuncuların 25 Mart’a kadar Horizon Forbidden West’te açacağı özel bir ödül ile yüz binlerce ağaç dikecek.

Ağaçlar, ABD’deki tehlike altındaki ormanlara dikilecek

Birleşmiş Milletler’in Play4Forests isimli kampanyasını desteklemek için bu türlü bir işe imza atan Sony, toplamda 288 bin ağaç dikmeyi hedefliyor.

Kampanyayı 18 Şubat-25 Mart tarihleri ortasında düzenleyecek Sony, gezegen için son derece faydalı bu kampanya hakkında şu sözleri kullandı: “Horizon Forbidden West’i piyasaya sürerken, tabiata katkıda bulunacak bir şeyler yapmak istedik. Tıpkı Aloy’un Dünya’yı kurtarma uğraşları üzere, biz de ele ele vererek gezegenimize yardım edebiliriz.”

Horizon Forbidden West oyuncularının bu kampanyaya katılmak için yapması gereken şey çok kolay. Kampanyanın bir an evvel maksada ulaşmasını isteyen şirket, açılması gereken “Reached the Daunt” isimli mükafatı, oyunun başlangıcına eklemiş. Bu yüzden de oyuncuların kendileri ismine ağaç dikilmesi için uzun mühlet uğraşmasına gerek yok.

288 bin ağacın, ABD’de yangınlardan ziyan görmüş birtakım ormanlara dikilmesi planlanıyor. Sony’nin yapmış olduğu açıklamaya nazaran bu ağaçlar, birinci olarak Torreya Eyalet Parkı üzere, 2020 yılında çıkan Sheep Fire isimli orman yangınından ziyan gören alanlara dikilecek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: