Anasayfa / Girişimcilik / Sony, en tanınan PlayStation 5 oyunlarını açıkladı!

Sony, en tanınan PlayStation 5 oyunlarını açıkladı!

PlayStation 5, bir yıl evvel piyasaya çıktı. Sony bunu kutlamak için konsolun kullanım istatistiklerini açıkladı. Bir blog gönderisinde Sony CEO’su Jim Ryan, geçtiğimiz yıl PS5 konsolunda 350′den fazla oyunun yayınlandığını söyledi. Bunun yanı sıra toplu olarak konsolda 4,6 milyar saatten uzun bir mühlet oyun oynandığını belirtti.

Ryan, ileriye dönük olarak PlayStation Studios‘un 25‘den fazla oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Oyuncuların ise şu vakte kadar 26 milyon saat içerik yayınladıklarını söyledi.

En tanınan 10 PlayStation 5 oyunu

Oynanış saatlerine nazaran en çok oynanan PlayStation 5 oyunlarında Fortnite başı çekiyor. Ryan, PlayStation 5’in lansmanından epey keyif aldığını söyledi. Bu kelamlara şunları ekledi: “Topluluktaki herkese sabrınız için teşekkür etmek istiyorum. PS5 için tarihi bir talep görmeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra stok sorununun birçok müşterimiz için hayal kırıklığı olduğunu anlıyoruz. Mümkün hayli çok ünitesi sevk etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

  • Fortnite
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • FIFA 21
  • NBA 2K21
  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Destiny 2
  • MLB The Show 21
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Demon’s Souls
  • NBA 2K22

Ryan kelamlarını son olarak, “Stok sorunu şirket genelinde her gün üzerinde çalıştığımız bir husus. Benim de en büyük önceliğim olmaya devam ediyor. Bu süreçler ortasında gezinirken gösterdiğiniz sabır için tekrar teşekkür ederiz. Gibisi görülmemiş global zorluklar yaşıyoruz.” diyerek noktaladı.

Sony şu vakte kadar 13.4 milyon PlayStation 5 konsolu sattı. Baktığımızda PlayStation 4 konsolu birinci yılında yaklaşık 7 milyon adet satmıştı. Burada evvelki konsola nazaran önemli bir artış görünüyor. Sony’nin durumdan epeyce şad olduğu Ryan’ın açıklamalarından açıkça belirli oluyor.

Sizler PlayStation 5 satış sayıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: