Anasayfa / Girişimcilik / Sony, bağımsız geliştiricilerin gönlünü almak istiyor!

Sony, bağımsız geliştiricilerin gönlünü almak istiyor!

Sony, bağımsız oyun geliştiricilerinin şikayetlerini ciddiye almaya başladı. Geçtiğimiz yaz ortaya çıkan olumsuz durumlar nedeniyle tenkit odağı haline gelen şirket, yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere nazaran teknoloji devi, yapımcılarla olan münasebetini düzelterek işe başlamak istiyor.

PlayStation için bağımsız oyunlara daha fazla imkan vermek isteyen Sony, görünüşe nazaran bağlantıya geçmeye başlamış. Hatta şirketin konuştuğu firmalardan birinden de birinci açıklama geldi.

Sony, bağımsız geliştiricilerle görüşmeye başladı

Son devirlerde artışa geçen bağımsız oyun sanayisi, oyuncuların da ilgisini çekiyor. Evvelce PC yüklü yapıtları gördüğümüz piyasa, hem teknolojinin gelişmesi, hem de para girişinin artmasıyla, farklı platformlara uğrayabiliyor. Lakin bağımsız oyun geliştiricilerine nazaran bu durumun en kasvet yarattığı yer, PlayStation. Çünkü stüdyolar, büyük çaplı oyunlarla birebir derecede değerlendirilmelerini haksızlık olarak karşılamakta. Meselelerin Sony cephesinden de cevapsız kalması, tansiyonu arttırmıştı.

Son paylaşılan bilgilere nazaran Sony, geri adım atarak süreci hızlandırmaya başlamış. Hatta şirketin birtakım stüdyoları arayarak yeni planlardan bahsettiği de öğrenildi. İşbirliğini arttırmaya çalıştığı öğrenilen şirket, mevcut bağlantı siyasetini da değiştiriyor. Basına konuşan Akupara Games‘in CEO‘su David Logan, gelişmelerden epey umutlu olduklarını aktardı.

Şikayetlerin maksadına ulaştığını aktaran yönetici, daha şeffaf bir periyoda başladıklarını belirtti. Evvelden 9 ay boyunca sıkıntılarına karşılık alamadıklarını belirten Logan, artık en geç 48 saat içerisinde problemlerine tahlil bulduklarını açıkladı. Firmanın karşılık verme usulünde da değişiklik olduğunu aktaran CEO, geri dönüş maillerinin, daha fazla kaynakla donatıldığını söyledi.

Bilhassa Sony cephesinin, bu biçim bir adım atması, kesimde de olumlu karşılandı. Hali hazırda kaliteli üretim yarışında Xbox ile ağır rekabet içerisinde olan teknoloji devi, PlayStation bünyesindeki seçenek sayısını da arttırmak istiyor. Çünkü Game Pass sistemi ile geri planda kalan Sony, artan bağımsız üretim popülaritesini değerli ölçüde eline almak istiyor. Bakalım şirket bu maksatlarına ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Sizler Sony‘nin ataklarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce şirket, konsol yarışı için mi bu türlü bir adım attı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: