Anasayfa / Girişimcilik / Sony, 2021 yılında PS Plus ile ne kadarlık oyun armağan etti?

Sony, 2021 yılında PS Plus ile ne kadarlık oyun armağan etti?

Sony, şimdi Microsoft’un Game Pass atağına radikal bir cevap vermiş değil. Buna rağmen 2022’de tıpkı Xbox Game Pass ve PC Game Pass‘te olduğu üzere PS Plus ile belirli bir abonelik modeline geçileceğine çabucak hemen kesin gözüyle bakılıyor.

Her ne kadar Sony, Microsoft üzere her ay fiyatsız olarak sunduğu oyunların toplam fiyatları üzerinden bir tanıtım yapmasa da Polygon tarafından yapılan yeni araştırma, ünlü Japon şirketin PlayStation Plus abonelerine 2022 yılında ne kadarlık oyun verdiğini ortaya koydu.

PS Plus, yaklaşık 1500 dolarlık oyun verdi

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Microsoft’un PC Game Pass ve Xbox Game Pass abonelerine, 2021 yılında toplam ne kadarlık oyun sunduğunu ortaya çıkarmıştı. Buna nazaran ünlü şirketin, Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 üzere AAA kalitesinde imaller da dahil olmak üzere toplam 6.317 dolar kıymetinde oyun sunduğu ortaya çıkmıştı.

Bu hafta yapılan yeni bir araştırma ise Sony’nin PlayStation Plus abonelerine armağan ettiği oyunların bedelini gösteriyor. Buna nazaran Sony, 2021 yılında geçirdiğimiz 12 ay boyunca oyunculara toplam 1424 dolar bedelinde oyun armağan etti. Toplamda 40 adet oyun sunan Sony’nin verdiği oyunların ortalama bedeli ise 40 dolar olarak göze çarpıyor.

Burada Sony’nin oyunları kütüphanenize eklemenize müsaade verdiği için Xbox Game Pass’ten daha avantajlı bir sisteme sahip olduğu ve verdiği oyunların pahası daha az olsa da daha avatanjlı bir sistem sunduğu düşünülebilir lakin durum tam olarak o denli değil.

Gerçekten PlayStation Plus abonelerine armağan edilen oyunları oynamak için mevcut bir PS Plus aboneliğinizin bulunması gerekiyor. Şayet aboneliğiniz son bulmuşsa ve yenilememişseniz, yine abone olana dek bu oyunlara erişiminiz kaldırılıyor.

Pekala sizler Sony’nin bu yıl PlayStation Plus abonelerine verdiği oyunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de Sony, Game Pass gibisi bir sisteme geçmeli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: