Anasayfa / Girişimcilik / Snake.io gibisi en âlâ oyunlar

Snake.io gibisi en âlâ oyunlar

Oyun oynama alışkanlığı değiştikçe hayatımıza giren üretimler da farklılaşıyor. Bir devirler oyun oynamak için tüm dikkatimizi vermemiz ve odaklanmamız gerekirken, şimdilerde art planda bir şeyler dinlerken baş dağıtabileceğimiz üretimleri tercih ediyoruz. Bu alanda çeşidinin en bilinen örneklerinden olan Snake.io’nun alternatiflerine birlikte göz atıyoruz.

Her şeyi başlatan oyun: Agar.io

Bu türlü bir liste yapıp Agar.io’yu anmamak katiyen olmazdı. Taşınabilir platformlarda 100 milyondan fazla defa indirilen ve toplu halde oynanan; büyüme ve öbür oyuncuları yutma konseptini dünyayla tanıştıran Agar.io, ortadan geçen 6 yılın akabinde hala popülaritesini koruyor.

Farklı oynanış elementleri: Worm.is

Worm.is aslında Snake.io ve Slither.io’ya ziyadesiyle benziyor. Buna rağmen oyunun denetimleri, alternatiflerine nazaran daha rahat ve oynanışı da biraz daha akışkan denebilir. Bununla birlikte oyun haritasına yaklaşıp uzaklaşmak, birdenbire hızlanabilmek üzere farklı ve oynanışı çeşitlendiren yenilikler de mevcut.

Epey farklı bir oyun yapısı: Splix.io

Tahminen de listemizdeki en enteresan imal Splix.io… Oyun başkalarına nazaran çok daha süratli bir tempoya ve minimalist bir temaya sahip.

Oyun renkli bir blokla başlaıyor ve maksadınız boş alan etrafında hareket ederek etrafınız için daha fazla alan yakalamak. Fakat bunu yaparken siz dışarıdayken rakibiniz bloğunuza çarparsa oyunu kaybediyorsunuz. Birbirine çok benzeyen Snake.io alternatiflerinden sıkıldıysanız göz atabilirsiniz.

Grafikleriyle fark yaratıyor: Snowball.io

Listemizdeki bir öteki oyun olan Snowball.io, isminden de varsayım edebileceğiniz üzere minik bir kar tanesi olarak başladığımız ve rakiplerimizi bünyemize katmaya çalıştığımız bir oyun. Başka .io oyunlarına oranla çok daha hoş grafiklere sahip olan üretim maalesef yalnızca Android ve iOS‘ta bulunuyor.

Bağımlılık yapan tecrübe: Osmos HD

Listemize bir de tek kişilik oyun tecrübesine odaklanan bir imal ekleyelim istedik. Oynanış olarak Slither.io’ya benzeyen imal isminin hakkını vererek epeyce hoş grafikler sunuyor.

Bir hücre olarak başladığımız oyunda bizden daha küçük hücreleri yiyerek büyümeye çalışıyoruz. Bu harika gözüken oyunun tahminen de tek dezavantajı yalnızca iOS platformunda yer alması diyebiliriz. Gerçekten oyun, yıllardır güncellenmediği için Google tarafından sistemden silindi.

Sizler için seçtiğimiz Snake.io gibisi oyunlar bunlardı. Pekala sizlerin aklına farklı alternatifler geliyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: