Anasayfa / Girişimcilik / Silent Hills direktörü, yeni oyun geliştirmeyi düşünmüyor

Silent Hills direktörü, yeni oyun geliştirmeyi düşünmüyor

Silent Hills oyununda iki adet direktör yer alıyordu. Bunlardan birisi Hideo Kojima oburu ise Guillermo del Toro idi. Akademi ödüllü direktör olan del Toro, bir daha oyun geliştirmeyi asla düşünmediğini söyledi. Bir kaynak tarafından bildirildiği üzere del Toro, Happy Sad Confused podcast’inde göründü.

Guillermo del Toro‘nun oyun geliştirip geliştirmeyeceği sorulduğunda direktör, şakacı bir formda Silent Hills‘deki sanat idaresini sevdiğini söyledi. Fakat bunu epey esprili bir biçimde söyledi. Akabinde da bir daha düşünmediğini belirtti.

Guillermo del Toro, oyun oynamayı sevdiğini söyledi

Guillermo del Toro, oyun oynama fikrini epeyce sevdiğini belirtti. Buna ek olarak durumu bir kıssa anlatımı alıştırması olarak gördüğünü söyledi. Bunları söylemesine karşın cümlesinin sonuna da bir daha geliştirmeyeceğini ekledi. Tıpkı kelamları del Toro, 2015 yılında da söylemişti. Baktığımızda kelamına hala bağlı olduğunu görüyoruz.

“Silent Hills, hayatımda hiçbir mana söz etmiyor”

Del Toro, Hideo Kojima ile çalıştığı Silent Hills projesi hakkında da konuştu. Bu noktada hayranların duymak istemeyeceği cinsten birtakım şeyler söyledi. Direktör sevilen oyun hakkında şunları söyledi:

Hayatımdaki hiçbir mana söz etmeyen şeylerden yalnızca biri. Bu noktada sırf Konami’nin kaburgalarını gıdıklamak istedim. Hepsi bu kadar.

Guillermo del Toro

Silent Hills, P.T.‘nin yayınlanmasından bir mühlet sonra duyurulmuştu. Bu duyurunun akabinde del Toro ve Hideo Kojima tarafından yönetilen ve The Walking Dead’den Norman Reedus‘un başrolde olacağı yeni bir oyun ortaya çıktı. Bu noktada Kojima, Death Stranding üzerinde çalışmaya başladı.

P.T. bu noktada asla gün yüzü görmedi. Konami, P.T.’yi ortadan kaldırmaya çalıştı. Hatta 2015 yılında PlayStation Store’dan sildi. Konami olaylarının öncesinde del Toro, bir vakitler Saints Row geliştiricisi Saints Row’da vazife aldı.

Sizler Silent Hills hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: