Anasayfa / Girişimcilik / Sevilen oyun imalcisi, Blizzard ile birleşti!

Sevilen oyun imalcisi, Blizzard ile birleşti!

Oyun dalında birtakım isimler hiç unutulmaz. O denli firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz. Bugün, bölümün değerli isimlerinden birine ait heyecan verici bir haber geldi. Daha evvel Guitar Hero ve Destiny 2 üzere oyunlarını oynadığımız sevilen oyun imalcisi, dalın dev ismi Blizzard ile resmen birleşti.

Vicarious Visions, Blizzard ile resmen birleşti

2005 yılında Activision’a katılan ve vakit zaman Blizzard ile oyun geliştiren stüdyo, bir müddettir devam eden yasal sürecin akabinde Blizzard ile birleşti. Zati üst şirketin bünyesinde olan ve Blizzard ile kardeş olan şirketi artık Blizzard’ın üretimlerinde daha etkin olarak göreceğiz. Firma, Guitar Hero’dan sonra uzun mühlet boyunca bir oyun tutturamamıştı. 2018’de gelen Destiny 2 ise bu uğursuzluğu kıran oyundu.

Vicarious Visions ayrıyeten, Diablo 2: Resurrected oyununu Blizzard ile birlikte geliştirmişti. Resmi açıklamaya nazaran bundan sonra büsbütün Blizzard oyunlarına odaklanacaklar. Zati son yıllarda kendi oyunlarıyla pek muvaffakiyet yakalayamayan firmanın bundan sonra büsbütün Blizzard için çalışması, en azından ticari olarak daha mantıklı üzere duruyor.

Vicarious Visions

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak oyun kesiminde kartları tekrar dağıtmıştı. Şimdi satın alım tamamlanmamış olsa da aylar ilerledikçe idare şurasından satış siyasetine kadar çok kritik değişikliklerin olacağını iddia ediyoruz. Microsoft, Activision Blizzard’ı alıp Xbox markasını besleyeceği için Sony’nin sancılı günler geçireceğini kestirim etmek sıkıntı değil.


İlginizi Çekebilir

Grafikleriyle sizleri büyüleyecek taşınabilir oyunlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kıyasıya bir rekabetin yaşandığı akıllı telefon dünyası da epey büyüdü. O denli ki akıllı telefonlar, sahip ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: