Anasayfa / Girişimcilik / Sevdiği oyun yasaklanınca, 14 yaşındaki genç intihar etti!

Sevdiği oyun yasaklanınca, 14 yaşındaki genç intihar etti!

Oyunların her yaştan beşere güzel ve makus birçok tesiri var. Bilhassa bilgisayar bağımlılığı, son yıllarda hayli sık görülen bir rahatsızlık. Bu nedenle şimdiye kadar birçok mevt olayı gerçekleşti. Maalesef, bir kere daha birebir şey yaşandı ve Free-Fire oyununun yasaklanmasının akabinde 14 yaşındaki bir çocuk intihar etti.

Free-Fire yasağı can aldı

Hindistan‘ın Mumbai kentinde, 14 yaşındaki bir genç intihar etti. Sebebi ise şimdi kesin bir bilgi olmasa da sevdiği oyun Free-Fire’ın yasaklanmış olması olduğu söyleniyor. Çocuğun oyunu çok seviyor olması ve olayın, oyunun yasağından sırf birkaç gün sonra yaşanmış olması dikkat çekti. Bhoiwada polisi, gencin oyun bağımlısı olduğunu düşünüyor ve bir yandan da olayı tetikleyen öteki bir sebebinin olup olmadığını araştırıyor.

Polisin edindiği bilgiye nazaran, 14 yaşındaki genç Pazar günü 19:22 sularında bir şirkette dizayncı olarak çalışan babasını aradı. Hindustan Times‘a nazaran baba, eşiyle birlikte seyahat ettiğinden ötürü telefona karşılık veremedi. Birkaç dakika sonra oğlunu geri aradığında ise kendisinden cevap alamadı.

Çift meskene döndüğünde oğullarının odasının kilitli olduğunu fark edince baba, kapının camını kırmak suretiyle içeri girdi ve oğlunun meyyit vücuduyla karşılaştı. Polisin bildirdiğine nazaran ceset, otopsi yapılmak üzere KEM Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polisler, soruşturma sonucunda çocuğun oyun bağımlılığı olduğunu tespit etmiş olsa da, ailesi ve öğretmenleri çocuğun şimdiye kadar bu türlü bir belirti göstermediğini söyledi. Başarılı bir öğrenci olduğu ve kriket oynamayı sevdiği tarafında yorumlar yapıldı.

Free Fire, kümeler halinde oynandığı için polis, çocuğun oyunda irtibata geçtiği şahıslarla ve arkadaşlarıyla konuşup onu bu noktaya getiren şeyin sebebini araştıracak. Gencin telefonunu isimli tıp laboratuvarına gönderen polis, Free Fire ve kriketle ilgili aramalar yapıldığını tespit etti.

Bhoiwada polisi Kıdemli Müfettişi Jitendra Pawar, çocuğun yazdığı bir not ya da arkadaşlarıyla yaptığı taşınabilir konuşmalarda yazılmış kuşkulu bir cümle olmadığını belirtti. Ailesi ve öğretmenleri tarafından da rastgele bir şikayet gelmedi. Artık ise olayın hakikaten bir oyun bağımlılığı sonucu mu yoksa öteki bir sebepten dolayı mü olduğu araştırılıyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: