Anasayfa / Girişimcilik / Ses kasmak isteyenler için en düzgün oyuncu kulaklıkları

Ses kasmak isteyenler için en düzgün oyuncu kulaklıkları

Bilgisayardan konsola, tabletten telefona kadar oyun bölümünün girmediği hiç bir platform kalmadı diyebiliriz. Hatta Tesla üzere kimi şirketler, kullanıcıları şarj istasyonunda beklerken sıkılmasın diye arabalarına bile entegre etti. İster profesyonel olarak bu işi yapın isterseniz de cümbüş için oyun oynayın. Uygun bir performans ortaya koyabilmek için gerçek ekipmanlara muhtaçlık duyacaksınız. Bilhassa FPS oyunlarını sevenlerin ses kasmak için en düzgün kulakları alması gerekebiliyor.

Ses kasmak için en düzgün oyuncu kulaklıkları

Hangi oyunu oynarsanız oynayın, tecrübesi en üst düzeyde yaşayabilmek için kulaklık yahut hoparlör aracılığıyla ses duymak isteyeceksinizdir. Ama kimi FPS üslubu oyunlar başta olmak üzere ses kasma, size oyunu kazandıracak faktör olabilir.

Örneğin eski bir Counter-Strike: Küresel Offensive oyuncusu olarak bunun ne kadar değerli olduğunu anlayabiliyorum. Dust2 haritasında her hangi bir pozisyonda gözlerim kapalı da olsa, 7.1 surround ses dayanaklı kulaklığım sayesinde rakibimin sağımdan mı yoksa sol art tarafımdan mı geldiğini, hatta ne kadar uzaklıkta olduğunu bile anlayabiliyordum. İşte sizin de tam olarak bunu yapabilmenizi sağlayacak en uygun oyuncu kulaklıklarını bir ortaya getirdik.

Gamepower Medusa 7.1

Listemize nispeten bütçe dostu bir modelle başlıyoruz. Gamepower Medusa 7.1kulaklığının en büyük özelliği, isminden da anlaşılabileceği gibi7.1 surround sesdesteğine sahip olması. Ayrıyeten dahili bir mikrofon ile birlikte geliyor.

Kulaklığın sesini ayarlamak yahut mikrofonu sessize almak istediğinizde, kablonun üzerinde bulunan ses denetimcisi aracılığıyla oyunu art plana almadan kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ayrıyeten Jın isimli daha uygun fiyatlı bir modeli ve Medusa Rainbow isminde RGB eklenmiş bir versiyonu da bulunuyor. 3 modelde de 7.1 takviyesi sunuluyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Logitech G G332

Logitech’in G G332 modeli, listenin öteki modellerinde olduğu üzere 7.1 surround ses takviyesine sahip değil. Lakin Windows’tan Nintendo’ya, PlatStation’dan tablete kadar çoklu platform takviyesi sunan aygıtlar içerisinde problemsiz çalışan en uygun fiyatlıları ortasında yer alıyor.

Buna ek olarak Logitech, başka eserlerinden elde ettiği ergonomik başarıyı ve tasarım lisanını G332’ye de aktardığı için, yeniden kendi fiyat bandı içerisinde alabileceğiniz en kaliteli modeller ortasında yer alıyor. Doğal 7.1 ses takviyesi yahut kablosuz kullanım üzere premium özelliklerin arayışındaysanız, o halde burayı tıklayarak G Pro X modeline bakmanızı öneririm.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Razer Kraken

Bir vakitler Razer Kraken modeli, piyasanın en üstünde ve en kıymetli modelleri ortasında yer alıyordu. Natürel vakit onu da yaşlandırdı. Ancak özellikleri hala hayli şimdiki. Ses hassasiyeti, 7.1 Surround dayanağı ve gürültü tedbire üzere pek çok özelliği bulunuyor.

Öbür Razer modellerine nazaran fiyatının uygun olmasının en büyük sebebi kablolu oluşu ve üstüne pek çok yeni modelin çıkmış olmasından kaynaklanıyor. Hasebiyle şayet aktüel bir model kullanmak isterseniz Razer Black Shark V2 modeline burayı tıklayarak, Kraken 7.1 Chroma’ya ise buraya tıklayarak göz atmanızı öneririz.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

SteelSeries Arctis 1

SteelSeries Arctis 1 modelinin oyuncular ortasında popülaritesi epey yükseltir. Zira şirket hem ülkemizde, hem de yurt dışında pek çok turnuva ve platformda uzunluk gösteriyor. Ayrıyeten piyasada bilgisayar kadar konsol kullanıcısı da bulunan bir kaç model ortasında yer alıyor.

Kulaklığın en sevilen özellikleri ortasında elbet bir formda mikrofon ses yalıtımı birinci sırada yer alıyor. Şirketin söylediğine nazaran aygıt, uçak gemisi güverte mürettebatı tarafından kullanılan çift taraflı yapıyı benimsiyor. Bu sayede dış sesten arınmış bir biçimde sesiniz karşı tarafa iletiliyor. Alışılmış 7.1 ve konfor dayanağı üzere pek çok özelliği de beraberinde getiriyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Asus TUF Gaming H3

Asus, uzun vakittir TUF ismiyle oyuncu ekipmanları üretiyor. Bu kümeye dahil, monitörden kulaklığa pek çok eser bulabilirsiniz. Aslında bu kulaklık genel olarak bakıldığında tam bir ortalama aygıt üzere gözüküyor. Aradığınız pek çok özellik mevcut. Örneğin 7.1 ses dayanağı yahut konforlu kulak pedleriyle baş bandı üzere birden fazla standardı destekliyor.

Ayrıyeten çoklu platform takviyesi sayesinde direkt olarak tak çıkar yaparak, yani rastgele bir şoför uygulama yüklemeden aygıtlar ortasında geçiş yapabilirsiniz. Ses vb. kontrolcüleriyse kabloda değil aygıtın sol kulakçık kısmında bulunuyor. Hasebiyle ekosistemi tamamlamak için ülkü bir eser olacaktır.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

HyperX Cloud II

Kingston’ın alt markası olan HyperX, uzun vakittir piyasada yer alıyor. Şirket, bilgisayarın alt başlığında bulunan neredeyse tüm eserleri üretiyor. RAM’den SSD’ye, klavyeden mikrofona kadar pek çok aygıtın üzerinde bu markayı görebilirsiniz.

Lakin oyuncuların en uygun bildiği modelleri genelde mikrofon ve kulaklıkları oluyor. HyperX Cloud II’de listede başı çekenler ortasında yer alıyor. Kutu içeriğinden aygıt ile birlikte uçak adaptörü ve taşıma çantası çıkıyor. Konfor hususundaysa epey argümanlı. Lakin en büyük özelliği, çoklu platformlardaki Hi-Fi ve 7.1 takviyeli hoparlörleri ile çıkartılabilir gürültü önleyici mikrofonu oluyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: