Anasayfa / Girişimcilik / Rust’ın satış sayıları açıklandı!

Rust’ın satış sayıları açıklandı!

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, popülerliğini müdafaaya devam ediyor. Üretim şu ana kadar 12 milyondan fazla oyuncu tarafından satın alındı. Bu da bu türlü bir oyun için hayli yüksek bir sayı olarak görülüyor. Oyun içerisinde pek çok hayatta kalma öğesini kullanarak şiddetli bir ömür gayreti veriyorsunuz.

Rust, sizlere hayatta kalmak için öncelikle elinize bir taş ve meşale veriyor. Bu taş ile ağaçlara vurarak odun topluyorsunuz. Bunun yanına bir de taş toplayarak kendinize bir balta ya da çeşitli ekipmanlar yapabiliyorsunuz. Üretim, bünyesinde barındırdığı kurallarla size çok çeşitli ortamlar hazırlıyor. Bilhassa hayatta kalmak için gayret etmeniz gereken kurallar var.

Facepunch Studio, Rust hakkında açıklama yaptı

Rust‘ın geliştiricisi Facepunch Studios durum hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bu sırada 12 aylık başarılarına ve yeni eklemelere değindi. Bir evvelki yılın gelişimini tamamlamanın bir modülü olarak dönüm noktasını şu sözlerle duyurdu:

“2021, Rust için neredeyse her bakımdan istisnai bir yıldı. 8 yıllık daima geliştirmenin akabinde Rust güçlendikçe güçlendi. 2021’de Rust, Twitch’de patladı ve rekor sayıda oyuncu gördük. Voice Props DLC paketiyle, yeni bir dünya, misyonlar, yük trenleri üzere çok daha fazlasını yayınladık.”

Facepunch Studios

Oyunda başka oyunculara bağırmak için bir megafonun yanı sıra bir kaset kaydedici, mikrofon sehpası, eski şekil cep telefonu içeren Voice Props DLC Paketi, Rust‘ın şimdiye kadarki en çok satan DLC’si oldu.

2021 özeti ayrıyeten, düzeltmeler ve tatil etkinlikleriyle her ayın birinci Perşembe günü planlanan güncellemelerle Rust için gelecek planlarından bahsediyor. Şubat ayında imale bir ömür kalitesi güncellemesi geliyor. Son olarak stüdyo, bu güncellemeler sırasında yeni anıtlar, silahlar, araçlar ve daha pek çok şeyi bekleyebileceğimizi söyledi.

Sizler Rust hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: