Anasayfa / Girişimcilik / Rockstar’ın, Bully ile alakalı planları şimdi bitmedi!

Rockstar’ın, Bully ile alakalı planları şimdi bitmedi!

Rockstar Games, görünüşe nazaran yeni Bully oyunu için hala belirli başlı planlara sahip. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan TakeTwo dataları, oyun dünyasına bomba üzere düşmüştü. Şirketin pek çok değerli bilgisinin sızdırıldığı data madenciliğinde, kimi planlara dair de birinci bilgiler ortaya çıktı.

Bu bilgiler ortasında, Take-Two‘nun alt kuruluşu olan Rockstar‘ın Bully için planları da yer alıyor. Geliştirici takımın, Bully ismi ile alakalı yeni bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Bully markasına yeni bir patent

Kıymetli bilgilerin sızdırıldığı ve Take-Two‘nun bir nevi yeni siyasetinin da ortaya çıktığı son sızıntı da, Bully de kendine yer buldu. Geliştirici stüdyo olan Rockstar, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ne kıymetli müracaatlarda bulundu. Şirketin, “Bully: Özgür Dünya” isimli bir patent aldığı, sızdırılan bilgilerde ortaya çıktı. Bu da serinin öbür oyunu için ortaya atılan en önemli savlardan biri olarak gündeme geldi.

Tam 15 yıl evvel birinci oyunu ile beğeni kazanan Bully markası, o periyottan beri devam projeleri ile gündemi meşgul ediyordu. Hatta geliştirildiğine dair kesin delillerin bulunduğu imal, 2019 yılında Rockstar tarafından iptal edilerek hayranlarını üzdü. Şirketin, GTA 6‘ya ağırlaştığı için projeden vazgeçtiği sav edildi.

Öte yandan kimi kaynaklara nazaran bu patent başvurusu tam manasıyla oyunun geliştirildiğini göstermiyor. Çünkü son devirlerde markalarına çok kıymet veren Take-Two cephesi, muhakkak başlı patentler ile dijital haklarını korumak istiyor. GTA serilerindeki modlarla dahi uğraşan firmanın, çok konuşulacak atılımlar peşinde olduğu da öğrenildi. Son olarak şirketin, EA üretimi It Takes Two oyununa, isim hakkı nedeniyle dava açmaya hazırlandığı sav edildi. Sızdırılan datalar sayesinde ortaya çıkan gelişme herkesi şaşırttı. Mevzuyla ilgili şimdi iki taraftan da bir karşılık gelmedi.

Oyuncuların çok sevdiği ve başka bir yere koyduğu Bully, bu son gelişmelerle yine popülerleşti. Pek çok hayran devam oyunu için hala Rockstar üzerinde baskı kurmaya çalışıyor. Şirketin ilerleyen vakitlerde nasıl reaksiyon vereceği şimdiden merak konusu.

Pekala sizler Bully ile alakalı sızan evraklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Rockstar devam oyununu yapar mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: