Anasayfa / Girişimcilik / Rockstar muştuyu verdi: Max Payne remake geliyor!

Rockstar muştuyu verdi: Max Payne remake geliyor!

Max Payne’in geliştiricisi olan Remedy Entertainment, birinci iki oyunun remake’i için muştuyu verdi. 2001 ve 2003 yıllarında çıkan Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne yeni kuşak konsollara ve Windows bilgisayarlara yenilenmiş halde geliyor.

Max Payne remake ne vakit çıkış yapacak?

Remedy Entertainment ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne remake için tekrar bir ortaya geliyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC için sunulacağı düşünülen yeni Max Payne üretimlerinin daha gerçekçi bir oynanışa ve göz alıcı grafiklere sahip olması bekleniyor.

2000’li yılların başında çıkış yapan ve üçüncü şahıs aksiyon oyunlarına istikamet veren Max Payne serisi, birebir vakitte “mermi vakti” (bullet time) tekniğini kullanan birinci oyun olarak tarihe geçti.

Remedy’nin Northlight Engine oyun motoruyla geliştirilecek Max Payne 1 ve 2’nin, Rockstar tarafından finanse edileceği tabir edildi. Ayrıyeten Remedy tarafından geliştirilen Control üzere AAA yapımlı bir oyun olacağı garantisi verildi. Bu, Rockstar’ın daha evvelki Grand Theft Auto: The Trilogy felaketine benzemeyeceğine yönelik bir işaret olabilir.

Tekrar yapılacak Max Payne serisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Rockstar Games Kurucusu ve CEO’su Sam Houser şunları söyledi:

“Remedy’deki arkadaşlarımız, yepyeni Max Payne oyunlarını yine yapmak için bize geldiklerinde çok heyecanlandık. Remedy takımının yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranlarıyız ve bu üretimlerin yeni versiyonlarını yapmak için sabırsızlanıyoruz.”

Yeni Max Payne oyunları her ne kadar doğrulanmış olsa da, şimdi konsept basamağında olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani halihazırda modellemeler bile başlamamış olabilir. Bundan ötürü Max Payne remake çıkış tarihi için uzun müddet bekleyeceğiz üzere görünüyor.

Pekala ya siz Max Payne remake hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: