Anasayfa / Girişimcilik / Rockstar Games doğruladı: Red Dead Redemption 3 geliyor!

Rockstar Games doğruladı: Red Dead Redemption 3 geliyor!

Geçtiğimiz günlerde bir Rockstar Games çalışanı, Linkedln profili üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte istemsizce Red Dead Redemption 3 oyununun geleceğini ifşa etmişti. 2014 yılından itibaren şirkette çalışan ve daha evvel RDR 2nin gelişim sürecine de faal rol olan bu çalışan, RDR 3 projesinde yer aldığını belirtmişti.

Herkes Rockstar Games’in GTA 6‘ya odaklandığını düşünüyorken bu sızıntının gelmesi, geçmişte yapılan birtakım açıklamayı tekrar gündeme getirdi. Şirket 2018 yılında paylaştığı bir blog yazısında RDR 2 sorularına karşılık verirken, o an için RDR Online’a odaklandıklarını ama daha sonra serinin 2. oyunu çıkaracaklarını ve şayet satışları uygun bir muvaffakiyet yakalarsa hiç beklemeden 3. oyuna geçebileceklerini söylemişti.

Red Dead Redemption 3 onaylandı!

Rockstar Games, Red Dead Redemption 3 üzerinde çalışmaların başladığını doğruladı. Fakat ağır basan bir görüşe nazaran şirket şu anda kaynaklarının büyük bir kısmını önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çıkarmayı planladığı GTA 6’ya ayırmış durumda. Münasebetiyle RDR 3 yakın vakitte aileye katılmayacak üzere duruyor.

Sızıntının kaynağı olan kullanıcı bunu hakikaten düşünmeden yahut kasti mi yaptı yoksa Rockstar tarafından şuurlu olarak gündeme gelebilmek için yapılan bir hareket miydi bilinmiyor. Ayrıyeten GTA ve RDR serilerin kestirimi çıkış tarihlerine dair bir bilgi de paylaşılmadığı için, oyuncular Rockstar Games’ten açıklama bekliyor.

Red Dead Redemption 2 sistem ihtiyaçlarını hatırlayalım

Merakla beklenen Red Dead Redemption 3 ve Grand Theft Auto 6nın sistem ihtiyaçlarının RDR 2nin üzerinde olacağı kestirim ediliyor. Hasebiyle başka oyunlarda da gördüğümüz üzere kabaca bir iddia yaparsak, son çıkan oyunun önerilen sistem ihtiyaçlarını yeni gelecek olanlarda en az sistem ihtiyacı halinde görebiliriz.

Red Dead Redemption 2 Asgarî Sistem İhtiyaçları:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 Bit)
  • İşlemci: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/ AMD FX-6300
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280/ NVIDIA GeForce GTX 770
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama: 150 GB depolama alanı

Red Dead Redemption 2 Önerilen Sistem İhtiyaçları:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 Bit)
  • İşlemci: Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz/ AMD Ryzen R5 1500X
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB/ NVIDIA GeForce GTX 1060
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Depolama: 150 GB depolama alanı

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: