Anasayfa / Girişimcilik / Roblox oyuncularına berbat haber!

Roblox oyuncularına berbat haber!

Roblox, bilindiği üzere çocuk oyunculara hitap eden bir oyun oluşturma platformu olarak biliniyor. Uzun bir Liderler Günü sonrasında Roblox büyük bir kesinti ile karşı karşıya kaldı. Bu sebeple büyük bir oyuncu tabanı oyuna erişim sağlayamadı. Sunucular da çevrimdışı pozisyonuna geçti.

Roblox‘u oluşturan pek çok sistem Cumartesi günü çöktü. Oyuncular için büyük bir çoğunluk erişim sağlayamadı. Twitter‘da atılan gönderiler kimilerinin oynayabildiğini lakin oyunun son derece yavaş olduğunu gösterdi.

Roblox şimdi kesinti hakkında ayrıntılı açıklama yapmadı

Resmi Roblox durum sayfası, geliştiricilerin kesintiler hakkında bilgi sahibi olduğunu açıkladı. Buna ek olarak, takımın faal olarak sorun üzerinde çalıştığını kelamlarına ekledi. Bu bildiri da, ‘Hizmet Kesintisi’ başlığı ismi altında oyuncuların karşısına çıktı.

Sorun, içerik oluşturucuları ve oyuncuları etkiledi. Bu noktada tesirin boyutu da büyük oldu. Açıklamaya nazaran kesinti web sitesini, iOS uygulamasını, Xbox uygulamasını, oyunları, ‘Stüdyo’yu, varlık dağıtımını, bilgi deposunu ve avatar hizmetini vurdu.

Roblox, kesintinin ne kadar süreceği ya da ne vakit düzeltilebileceği konusunda açıklama yapmadı. Ek olarak, Twitter’daki kullanıcılardan özür dileyerek kesinti mühletini kabul etti. Şimdi sorun mühletince kaç oyuncunun etkilendiğine dair de bir bildiri gelmedi.

Arıza müddeti, geliştirici için oldukça maliyetli olacak üzere duruyor. Haziran 2021‘de Roblox‘un yalnızca App Store‘dan günde yaklaşık 3 milyon dolar gelir elde ettiği varsayım ediliyordu.

Sizler Roblox nezdindeki kesinti hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: