Anasayfa / Girişimcilik / Roblox çöktü: Bir günden fazla müddettir çalışmıyor

Roblox çöktü: Bir günden fazla müddettir çalışmıyor

Son periyodun tanınan oyunlarından olan Roblox, bir günden fazla bir müddettir çalışmıyor. Birinci olarak 28 Ekim gece 02:00’dan itibaren sorun yaşamaya başlandı. Şirket, “işleri olağana döndürmek için çok çalıştığını” ve “temel nedeni dahili sistem sorunu” olarak belirlediğini açıkladı.

Roblox çöktü lakin neden?

Roblox’un neden hala kapalı olduğu tam olarak aşikâr değil, lakin kimi oyuncular kesintinin oyundaki bir Chipotle promosyonuyla ilgili olabileceğini düşünüyor. Chipotle, oyundaki Cadılar Bayramı aktifliğinin bir modülü olarak Roblox’ta 1 milyon dolar bedelinde fiyatsız burrito veriyor. Roblox kesintisinden çabucak evvel yayınlandığı düşünüldüğünde, oyuncular çok da haksız sayılmaz.

Fakat şirket, sorunun Chipotle tanıtımıyla ilgili olmadığını tez etmekte gecikmedi. Resmi Roblox Twitter hesabı, “Bu kesintinin platformdaki rastgele bir özel tecrübe yahut iştirakle ilgili olmadığını biliyoruz” açıklaması paylaştı.

Açıklamalara bakıldığında, oyuncular hala oyunun ne vakit döneceği ve neden bu kadar uzun müddettir çevrimdışı olduğu hakkında daha fazla bilgiye şimdi ulaşamadı. Roblox web sitesi ise bakım modunda çevrimdışı ve durum sayfası saatlerdir güncellenmedi.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: