Anasayfa / Girişimcilik / Resident Evil VII, serinin en çok satan oyunu oldu!

Resident Evil VII, serinin en çok satan oyunu oldu!

Capcom, bu hafta prestijiyle platin klasmanındaki oyunlar listesini güncelledi. Resident Evil serisinin bütün oyunlarının satış sayılarının açıklandığı listeye nazaran Resident Evil VII, 10 milyon satış baremini aştı.

Capcom tarihinde 10 milyon satışı geçen birinci ve tek oyun Monster Hunter World olmuştu. Böylelikle bu listeye Resident Evil serisinin 7. oyunu da dahil olmuş oldu.

Resident Evil VII, seriyi FPS tipine geçiren birinci üretimdi

2017 yılında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Resident Evil VII, birçok açıdan serinin en tartışmalı oyunlarından biri oldu. Birinci olarak izometrik, daha sonra da omuz ardı kamerasına geçen Resident Evil serisi, yedinci oyunla birlikte FPS çeşidinde bir üretimle oyuncuların karşısına çıkmıştı.

Kimi Resident Evil hayranları oyunun girdiği bu yeni yolu benimserken, bazılarıysa serinin özüne geri dönmesi gerektiğini savundu. Tüm bu tartışmaların ortasında, Resident Evil serisinin Kaygı / FPS tipindeki bu imali geçen 4 yıla karşın hala peynir ekmek üzere satıyor.

Capcom tarafından yayınlanan yeni finansal rapora nazaran Resident Evil VII, yalnızca son 3 ayda 400 bin kopya satarak tarihin en çok satan Capcom oyunu olmayı başardı. Listenin ikinci sırasında ise 8.9 milyon satış sayısıyla Resident Evil 2 Remake yer alıyor.

Resident Evil serisinin en çok satan oyunları:

 1. Resident Evil VII – 10.2 milyon
 2. Resident Evil 2 Remake – 8.9 milyon
 3. Resident Evil 5 [PC/Xbox360/PS3] – 8 milyon
 4. Resident Evil 6 – 8 milyon
 5. Resident Evil Village – 4.8 milyon
 6. Resident Evil 3 Remake – 4.6 milyon
 7. Resident Evil Remake HD – 3.2 milyon
 8. Resident Evil 0 HD – 3.1 milyon
 9. Resident Evil 4 [PS4/X1] – 2.4 milyon
 10. Resident Evil 5 [PS4/X1] – 2.3 milyon
 11. Resident Evil 4: Ultimate HD Edition [PC] – 1.7 milyon

Pekala sizler serinin FPS kamerasına geçtiği birinci oyunun, gelmiş geçmiş en çok satan Resident Evil oyunu olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.