Anasayfa / Girişimcilik / Resident Evil 4 Remake üretim aşamasında! İşte birinci ayrıntılar

Resident Evil 4 Remake üretim aşamasında! İşte birinci ayrıntılar

Capcom’un efsaneleşmiş endişe oyunu serisi Resident Evil, yeni oyunlarla daima karşımıza çıkıyor. Seriden son olarak Resident Evil: Village oyununu görmüştük ve oyun oldukça olumlu tenkit toplamıştı. Yeni öyküleri anlatan oyunlar çıkmaya devam ederken Capcom, eski oyunlara yeni birer soluk getirmeyi de ihmal etmiyor. Ortaya çıkan yeni sızıntıya nazaran serinin tahminen de en çok sevilen oyunu Resident Evil 4, remake olarak yine geliyor.

Resident Evil 4 daha evvel Remastered olarak karşımıza çıkmıştı. Bu sürümde oyun HD grafiklere sahip olmuş ve PC’de daha rahatlıkla oynanabilir hale gelmişti. Bu kez gelecek olan üretim ise birkaç düzeltmeden çok daha fazlası olabilir.

Resident Evil 4 Remake, ses aktörü tarafından sızdırıldı

Oyunun geliştirildiği Capcom tarafından doğrulanmasa da ses aktörü D.C. Douglas’ın sızdırılan bildirileri bizi buna inandırmaya yetiyor. Oyunda Albert Wesker karakterine hayat verecek olan aktör, oyunla ilgili bir manzarayı bir yakınıyla paylaşmış. Sızdırılan bildirilerde kendisinin “Paylaşma, dava edilebilirim” dediğini görsek de sonucu biliyorsunuz. Aktörün paylaştığı şu imgeler, Resident Evil 4 Remake’ine ilişkin olabilir.

Bu görselde karakterin çizimini ve aktöre giydirilen kostümün bir kısmını görüyoruz. Olağan kaidelerde bu manzaralar, aktör ile yapılan kapalılık muahedesi kapsamındadır. D.C. Douglas bu manzaraların sızdırılmasına neden olduğu için büyük ihtimalle başı yanacak.

Bu manzaralarla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadığı için biraz olsun uzaklıklı yaklaşmakta yarar var. Lakin görünüşe nazaran Resident Evil 4 tekrar karşımıza çıkıyor olabilir. Bu sefer çıkış yapacak olan oyun, eski oyundaki grafiklerin düzeltilmesinden fazlası olacak. Birebir fikir ve tema üzerine yeni bir öykü anlatılacağı için büyük bir oyunun geldiğini söyleyebiliriz.

Şu an oyunla ilgili pek bir ayrıntı yok. Lakin geliştirilme evresinde olduğuna nazaran yakın vakitte bizimle olmayacağını ekleyelim.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: