Anasayfa / Girişimcilik / Razer cephesinden can sıkan laptop piyasası tahmini!

Razer cephesinden can sıkan laptop piyasası tahmini!

Razer cephesi, laptop piyasasındaki son durumu kıymetlendirdi. Bilhassa son devirde art geriye yaşanan dertler, şirketin gündeminde bir numaraya yerleşti. Oyuncu odaklı eserleri ile isminden kelam ettiren firma, gelecekte yaşanabileceklere karşı bir iddiada bulundu.

Toplumsal medya üzerinden konuşan şirketin CEO‘su Min-Liang Tan, iç açıcı şeyler söylemedi. Başarılı yöneticinin yaptığı kestirimler, oyuncuların canını sıkacak cinsten.

Razer, laptop fiyatlarında artış bekliyor

Bilhassa laptop konusunda net bir fiyat artışı bekleyen şirket, duruma hazırlıklı. Uzun bir toplantı yapıldığını aktaran CEO, Min-Liang Tan, oyuncuları şimdiden uyardı. Son devirlerde yaşanan olumsuz gelişmelerin dalı ne kadar yaraladığının altı çizilirken, herkesin hazırlıklı olması gerektiği vurgulandı.

Tablonun aksiliğinden bahseden Razer yöneticisi, açıklamalarında şunlara yer verdi:

Önümüzdeki yıl için oyun dizüstü bilgisayarları serimizi gözden geçirmek için uzun bir toplantı yaptık. Görünüşe nazaran bileşen maliyetlerinde değerli artışlar var. Gelecek kuşak oyun dizüstü bilgisayarlarının (Razer Blade dahil) genelinde fiyat artışları göreceğiz.

COVID-19 ile başlayan ve ilerleyen vakitlerde buna bağlı olarak fabrikalarda yaşanan çip kasvetinin laptop piyasasını da olumsuz etkilemesi bir sürpriz değil. Kısa müddet içerisinde bitmesi beklenmeyen bu kahırlar, şirketleri yeni ataklar itmeye yöneltiyor. Kullanıcıyı direkt etkileyecek bu durum karşısında fiyatların her kesimde olduğu üzere yükselmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA cephesi de olumlu bir tablo çizemezken, oyun konsolu üreticilerinin üretim bantlarını kıstıkları ortaya çıkmıştı.

Hal bu türlü olunca Razer üzere oyuncu odaklı şirketler de uygun donanımları kullanıcıları ile buluştururken daha da külfetli süreçler yaşamaktalar. Piyasadaki yarı iletken azlığı nedeniyle artan fiyatlar da muhtemel artırımların önünü açıyor. Son bu açıklamaların akabinde yıl sonuna yanlışsız laptop almak isteyen kullanıcılara uzmanlar tarafından “acele edin” daveti yapıldı. 2021 sona ererken, laptop piyasasında değerli bir hareketlilik görülmesi epey mümkün. Bununla birlikte bu sorunun daha ne kadar süreceği de merak konusu. Bakalım şirketler bu olumsuzluğu kullanıcılara ne kadar yansıtacak, bekleyip göreceğiz.

Sizler Razer cephesinin açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: