Anasayfa / Girişimcilik / Qualcomm, Nintendo Switch gibisi konsolunu duyurdu!

Qualcomm, Nintendo Switch gibisi konsolunu duyurdu!

Qualcomm, Snapdragon G3x isimli yeni bir oyun konsolunu duyurdu. Konsol, bulut oyunları için özel olarak ortaya çıktı. Bu durumda oyuncuların konsollarından ya da PC’lerinden oyun yayını yapmalarına imkan tanındı. Aygıt, sırf geliştiricilere yönelik bir konseptte geldi.

Qualcomm ve Razer, bu konsolla oynamak isteyen tüm geliştiricilere bir geliştirme kiti sunmak için bir ortaya geldi. Qualcomm’a nazaran aygıt şu anda bir pazar çalışması için planlanmıyor. Şirket, daha evvelce taşınabilir donanım geliştirme kitleri ile emsal eserler ortaya koymuştu.

Snapdragon G3x, 120Hz OLED ekranla geliyor

Snapdragon G3x birtakım dikkat alımlı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Yeniden de kullanıcılar bu konsola sahip olamıyor. Zira üstte belirttiğimiz üzere sadece geliştiricilere yönelik bir konsol olacak. Aygıtın kendisi 120Hz‘e kadar çalışabilen 6.65 inçlik bir OLED ekrandan oluşuyor. Nintendo Switch üzere aygıt bir TV‘ye bağlanabiliyor. Fakat Switch’in tersine onu prize takmanız kullanıcılara 4K HDR kalitede oyun oynama imkanı tanıyor. İşletim sistemi tarafında da Android tabanından yararlandı.

Snapdragon G3x konsolunun öteki özellikleri ortasında denetim aygıtının art kısmında bir havalandırma, gelişmiş dokunsallık ve dört yollu bir hoparlör yer alıyor. Aygıt tıpkı vakitte dokunmatik ekran komutlarını düğmelere eşliyor. Bu metotla kullanıcılar dokunmatik ekran olmadan taşınabilir oyun oynama bahtına sahip oluyor.

Özellikler ortasında en dikkat cazibeli olanı, oyunun akışı göz önünde bulundurularak yapılmış olması. Oyuncuların bir oyunu ve kameralarını birebir taşınabilir aygıttan yayınlamaları için 1080p60fps kamera sunuyor. Snapdragon G3x birtakım yaratıcı fikirleri de bünyesinde barındırıyor. Lakin bu fikirlerin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise şimdi muhakkak değil.

Steam Deck konsolunun gelmesiyle, çok güçlü oyunlar oynamak isteyen oyuncularda bir ilgi artışı yaşandı. Qualcomm‘un bulut oyun merkezli avuç içi konsolu bu sorunu ortadan kaldırıyor. Lakin yeniden de oyunculara hareket halindeyken rastgele bir oyunu oynamasında çeşitli zorluklar yaşatabilir. Şöyle bir not düşelim, konsol dünya çapında satışa çıkmıyor.

Ekran: 120Hz 6.65 inç Full HD+ OLED ekran
Kamera: 1080p60FPS
Ekran kartı: Qualcomm Adreno GPU
İşletim sistemi: Android
Batarya: 6.000 mAh
Başka özellikler: 4K HDR oyun oynama, art tarafta bir havalandırma, gelişmiş dokunsallık, dört yollu hoparlör

Sizler Snapdragon G3x isimli yeni avuç içi oyun konsolunu nasıl buldunuz? Steam Deck ve Nintendo Switch konsollarına rakip olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: