Anasayfa / Girişimcilik / PUBG NFT oyunu mu oluyor? Solana ile blockchain mutabakatı

PUBG NFT oyunu mu oluyor? Solana ile blockchain mutabakatı

PUBG: Battlegrounds’ın geliştiricisi olarak tanınan Krafton, Solana ağında çalışan blockchain ve NFT takviyeli oyunlar için yeni bir muahede imzaladı. Solana Labs ile uzun vadeli muahede yaptığını söyleyen Krafton, ayrıyeten Solana ağındaki teşebbüs fırsatlarını keşfetmeyi planlıyor.

Krafton, Solana Labs ile iştirak planlarının “blockchain ve NFT tabanlı oyun ve hizmetlerin geliştirilmesini ve işletilmesini” içerdiğini söyledi. Bu nedenle NFT’lerin PUBG’ye gelmesi ve NFT kazanmak için PUBG oynanması beklenen görünüyor.

PUBG geliştiricisi Krafton ve Solana anlaştı

Tanınan battle royale oyunu PUBG’nin gerisindeki şirket olan Krafton’un bir müddettir NFT ve Web3 dünyasını takip ettiği biliniyor. Lakin Solana Labs ile yapılan yeni mutabakat, hem taşınabilir hem de bilgisayar oyuncuları ortasında bir oldukça tanınan olan PUBG’yi içeriyor olabilir.

Krafton, PUBG yahut öteki bir oyununu Web3 dünyasına dahil edip etmeyeceğinden şimdi bahsetmedi. Ayrıyeten Solana ağına bağlı yeni bir NFT blockchain oyunu oluşturup oluşturmayacağını da açıklamadı. PUBG Krafton’ın en çok bilinen oyunun olsa da, yayıncının Subnautica ile Tera üzere ve taşınabilir tarafta ise Golf King ile Bowling King üzere franchise’lara sahip olduğunu unutmamak lazım.

Krafton Web 3.0 Yöneticisi Hyungchul Park, Krafton’un Web 3.0 ekosistemini oluşturmaya çalışırken Solana Labs blok zinciri şirketiyle çalışmanın yollarını arayacaklarını söyledi. Park’a nazaran bu iş birliği sayesinde Krafton, yatırımını ve blockchain tabanlı tecrübelerin üretimini hızlandırmak için gerekli bilgileri edinecek.

Ayrıyeten Krafton daha evvel Naver Z şirketiyle “NFT platformu ve metaverse” inşa etmek için bir muahede yaptığını duyurmuştu. Güney Koreli firmanın, aylık yaklaşık 20 milyon kullanıcıya sahip metaverse gibisi toplumsal tecrübe olan Zepeto‘yu işlettiğini belirtelim.

PUBG geliştiricisi Krafton ile Solana Labs ortasındaki muahedeyi nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.