Anasayfa / Girişimcilik / PUBG: New State, indirme sayısında kıymetli bir eşiği aştı!

PUBG: New State, indirme sayısında kıymetli bir eşiği aştı!

Taşınabilir oyun dünyasının merakla beklenen üretimlerinden PUBG: New State, geçtiğimiz günlerde resmen yayınlandı. Hatırlanacağı üzere aylar süren geliştirme ve test kademelerinden sonra oyuncuların beğenisine sunulan üretim, çıkış yapmadan kısa mühlet evvel 50 milyon ön kayıt sayısına ulaşmıştı.

Hatta birinci çıktığı anda oyuncuların ağır ilgisi nedeniyle ilişki kusuru bile vermeye başlayan PUBG: New State, iki günün sonunda indirme sayılarında kıymetli bir eşiği aştı.

PUBG: New State, Play Store’da 10 milyon barajını aştı

Olağan birinci etapta oyunun indirme sayılarındaki büyük muvaffakiyetinin arkasında PUBG Mobile‘ın hissesinin büyük olduğunu belirtelim. Bu noktada PUBG: New State, bir günde 1 milyondan fazla indirme kaydetti. Bunun üzerine oyun, App Store’da en uygunlar listesinde birinci sıraya kadar çıktı.

PUBG: New State’in yükselişi bununla sonlu kalmadı. Oyun, kısa mühlet evvel Google Play Store’da 10 milyon indirme barajını aşmayı başardı. Her geçen dakika indirme sayılarının süratle artmaya devam ettiğini belirtelim.

Lakin gelen bilgiler, birinci gün yaşanan irtibat yanılgısı üzere çeşitli meselelerin kimi oyuncular özelinde hala devam ettiği tarafında. Krafton, daha evvel kelam konusu problemleri çözdüğünü tabir etse de, oyuna olan yüksek ilgi nedeniyle bir mühlet daha bunların devam edebileceğini söyleyebiliriz.

PUBG: New State neler sunuyor?

New State, oyuncuları 2051 yılında fütüristik Troi kentine bırakarak oyunu başlatıyor. Krafton ve PUBG Studios’a nazaran; “Bugüne kadarki en gerçekçi ve teknolojik olarak gelişmiş taşınabilir oyunlardan biri” olacak.

New State, global aydınlatma, otomatik örnekleme ve otomatik pozlama üzere özelliklerden yararlanarak taşınabilir oyun tecrübesini PUBG’nin PC sürümüyle birebir düzeye getirmek için son teknoloji imkanlarından yararlanıyor. Silah sesi sistemi de bu yeni grafik geliştirmeler sayesinde büsbütün tekrar tasarlandı.

New State’in etkileyici grafikleri de en yeni taşınabilir donanım kullanıcıları ile hudutlu kalmayacak. Krafton, oyunun oyuncuların çoğunluğu tarafından beğenilecek formda optimize edildiğini, hasebiyle sistem ihtiyaçlarının; En az bir iPhone 6s’de bulunan iOS 13 yahut üstü ve en az 2 GB RAM’e sahip; rastgele bir Android 6 ve üzeri aygıtı desteklediğini açıkladı.

Krafton, New State’de inançlı ve adil bir oyun ortamını teşvik etmek için yetkisiz programların, emülatörlerin, klavyelerin ve farelerin kullanımını yasaklıyor. Ayrıyeten hileyi önlemek ve oyunun kodunu korumak için hackleri faal olarak tespit edip; kısıtlama getiriliyor

Pekala siz PUBG: New State’i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: