Anasayfa / Girişimcilik / PUBG Mobile’ın Harmony OS’a geleceği tarih aşikâr oldu!

PUBG Mobile’ın Harmony OS’a geleceği tarih aşikâr oldu!

Google hizmetlerine erişimi kesildikten sonra kendi uygulama mağazasını, taşınabilir servislerini ve işletim sistemini inşa eden Huawei, taşınabilir oyuncuların uzun vakittir beklediği bir oyun olan PUBG Mobile‘ı AppGallery’de yayınlamak üzere.

Battleground severler, 8 Ocak 2022 prestijiyle Google servisleri olmayan Android işletim sistemli Huawei aygıtları ve HarmonyOS işletim sistemi ile gelen tablet modellerinden PUBG Mobile oyununu indirebilecekler.

PUBG Mobile, 8 Ocak’ta AppGallery’de olacak

Bildiğiniz üzere 2019 yılından itibaren Huawei’nin Google servislerini kullanması yasaklanmıştı. Teknoloji devi olma yolunda ilerlerken önüne bu türlü bir mani konulan şirket, o günden beri kendi ekosistemi olan Huawei Taşınabilir Servisleri (HMS) üzerindeki çalışmalarına süratle başladı.

Resmi uygulama mağazası AppGallery ve HMS (Huawei Taşınabilir Servisleri) konusunda süratle çalışan şirket bir yandan da HarmonyOS için geliştirmelerini sürdürüyor.

Huawei’nin Google servisleri olmayan ve HMS altyapısı ile desteklenen telefon modellerine ek olarak kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’e vakit içerisinde onlarca uygulama dahil edildi. Fakat taşınabilir oyuncuların en çok şikayet ettiği durumlardan biri, AppGallery’de PUBG Mobile’ın yer almıyor oluşuydu.

Huawei, merakla beklenen oyuna nihayet HMS ve HarmonyOS takviyesini getirdi. Dünyanın dört bir yanındaki Huawei kullanıcıları, 8 Ocak Cumartesi gününden itibaren akıllı telefon ve tabletlerine PUBG Mobile’ı indirebilecekler. Ayrıyeten oyunun şimdiden AppGallery’de ön siparişe açıldığını da belirtelim.

Huawei, PUBG Mobile’ın HMS entegrasyonlarını tamamladı

Uzun bir müddettir PUBG Mobile üzerinde ağırlaşan şirket, oyunu HMS entegrasyonları tamamlanmış bir formda kullanıcıların beğenisine sunacak. Yani oyun, içi satın alma ve öbür HMS servisleri entegre edilmiş bir halde yayınlanacak.

Bu vakte kadar Huawei marka akıllı telefonlarda APK ile oynanabilen PUBG Mobile’ın, büsbütün entegre bir halde AppGallery’e gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: