Anasayfa / Girişimcilik / PUBG Mobile’ın düşüşü! 2022’nin en çok indirilen taşınabilir oyunları belirli oldu

PUBG Mobile’ın düşüşü! 2022’nin en çok indirilen taşınabilir oyunları belirli oldu

Dijitalleşen dünyanın en kıymetli getirilerinden biri de akıllı telefonlar oldu. Her şeyin dijitale taşındığı 2022 yılında misyonları daha da artan bu aygıtlar, günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Tıpkı vakitte taşınabilir oyun kesiminin de devasa bir formda büyümesini sağladı. Böylece PC ve konsol platformları için oyun oynanabilecek uygun fiyatlı ve tıpkı vakitte dişli bir rakip ortaya çıktı.

En çok indirilen taşınabilir oyunlar belirli oldu

Taşınabilir bölümün en kıymetli tahlil araçlarından Sensor Tower, şubat ayının en çok indirilen taşınabilir oyunlarını açıkladı. Paylaşılan listeye nazaran şubat ayının şampiyonu Garena Free Fire. Şubat 2021’e nazaran yüzde 22,7’lık bir artış yaşayan taşınabilir oyun, toplamda 21,8 milyon indirmeye ulaştı. Oyunu en çok indiren ülkeler ise yüzde 41 ile Hindistan ve yüzde 9,4 ile Brezilya oldu.

En çok indirilen taşınabilir oyunlar

Garena Free Fire’ın akabinde taşınabilir oyun bölümünün efsaneleri ortasında yer alan Subway Surfers, 19,5 milyon indirme ile ikinci sırada yer aldı. Taşınabilir oyuna en çok ilgi gösteren ülke yüzde 18,8 ile Hindistan olurken, Brezilya ise yüzde 7,8 ile ikinci sırada karşımıza çıktı. Sevilen Battle Royale oyunu PUBG Mobile, düşüşünü sürdürerek genel indirmelerde altıncı sıradan kendine yer buldu.

Global taşınabilir oyun bölümü, Şubat 2022’de App Store ve Google Play Store’da 4,4 milyar indirme sayılarına ulaştı. Geçtiğimiz yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 0,7 oranında artış kaydetti. Şubat ayında taşınabilir oyunlara en çok ilgi gösteren ülke ise 670 milyon indirme ile toplam yüklemelerin yüzde 15’ini oluşturan Hindistan oldu. ABD, yüzde 8,7 ile ikinci ve Brezilya ise yüzde 7,8 ile üçüncü sıradan kendine yer buldu.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce taşınabilir oyun kesiminin gidişatı nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: